WYBRALIŚMY NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW LUBARTOWA

Plebiscyt na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa 2017 rozstrzygnięty. Zwycięzcami zostali Marcin Wronowski i Łukasz Drzewiecki.

Galę XXII Plebiscytu „Lubartowiaka” na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa zorganizowano 20 kwietnia w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Jak co roku uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu miasta Lubartów i gminy Lubartów, prezesi klubów sportowych, trenerzy i sportowcy biorący udział w plebiscycie oraz sponsorzy. Imprezę prowadziły Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak i Aleksandra Jędryszka. Na początek zabrał głos burmistrz Janusz Bodziacki, dziękując za organizację plebiscytu i gratulując sportowcom.

W tegorocznym plebiscycie wystartowało 37 sportowców. Sam fakt, że znaleźli się w naszym zestawieniu, świadczy o zaangażowaniu w sportową rywalizację, o tym, że mają w sobie ducha walki. Wręczono im podziękowania za udział w plebiscycie, a trenerom i prezesom klubów – podziękowania za pomoc merytoryczną i przygotowanie zawodników.

W części artystycznej wystąpili tancerze z Warsztatów Hip-Hop Street Dance prowadzonych przez Karola Polaka w Lubartowskim Ośrodku Kultury: Cezary Rudziński, Ksawery Kosowski i Bartosz Dziuba. Tanecznym upominkiem był też występ pary Klubu Tańca Towarzyskiego Chochlik. Tańce latynoamerykańskie zaprezentowali Kacper Majcher i Wiktoria Dejko, pracujący pod kierunkiem Ewy Wojciechewicz. Natomiast muzyczny upominek zapewniła Anna Furtak-Filip przy akompaniamencie Piotra Wójcika. Na zakończenie wystąpiła grupa Antares z pokazem ledowym.

WYNIKI PLEBISCYTU:

Głosowanie rozpoczęliśmy 8 marca, a zakończyliśmy 13 kwietnia. Sportowiec otrzymywał 1 głos za 1 SMS. Zasada ta obowiązywała w obu kategoriach. Wpłynęło łącznie 4 778 głosów. Wybierani przez Czytelników sportowcy utworzyli „Złotą Dziesiątkę”, którą dzielimy na dwie kategorie: młodszą – do 18 lat: starszą – powyżej 18 lat. Tym samym „Złota Dziesiątka” składa się z dwóch „piątek”,

KATEGORIA JUNIORZY

V MIEJSCE

Adrian Matyjaszczyk – (277 głosów) – szachy LUKS Lubartów
Mistrz Województwa Lubelskiego w szachach szybkich do lat18. Brązowy medalista Mistrzostw Woj. Lubelskiego w szachach szybkich do lat 18.
Uczestnik Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych (Wrocław).

IV MIEJSCE

Eryk Trąbka – (284 głosy) – lat 10 (szachy LUKS Lubartów)
Mistrz Woj. Lubelskiego w szachach szybkich do lat 9.Srebrny medalista Mistrzostw Woj. Lubelskiego w szachach błyskawicznych do lat 9.Brązowy medalista Mistrzostw Woj. Lubelskiego w szachach klasycznych do lat 9.

III MIEJSCE

Michał Drozd – (312 głosów) – 9 lat (szachy LUKS Lubartów)
Mistrz Międzyrzeca Podlaskiego w szachach szybkich i błyskawicznych. Zwycięzca i uczestnik wielu turniejów szachowych. Czołowy junior LUKS Lubartów.

II MIEJSCE

Wiktor Opolski – (393 głosy) -10 (szachy LUKS Lubartów)
Mistrz Woj. Lubelskiego w szachach błyskawicznych do lat 9.Srebrny medalista Mistrzostw Woj. Lubelskiego w szachach klasycznych i szybkich do lat 9.Zwycięzca wielu turniejów w kategoriach juniorskich.

I MIEJSCE

Łukasz Drzewiecki – (517 głosów) – MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 16 lat. Podstawowy zawodnik drugoligowej drużyny Lewartu. Złoty medalista drużynowych mistrzostw województwa juniorów. Złoty medalista podczas wojewódzkiej gimnazjady indywidualnie i drużynowo.

KATEGORIA SENIORZY

V MIEJSCE:

Karol Bujak – 235 głosów – Lewart Lubartów – piłka nożna, 26 lat. zawodnik zespołu seniorów, występującego w ubiegłym roku w IV lidze. Wystąpił w 30 spotkaniach (16 wiosną i 14 jesienią) i zdobył 10 bramek. Jeden z liderów zespołu.

IV MIEJSCE:

Adrian Parzyszek – 301 głosów – Lewart Lubartów – piłka nożna, 23 lata. Wychowanek klubu i kolejny dobrze zapowiadający się lubartowski bramkarz. Podstawowy zawodnik drużyny występującej w IV lidze. ubiegłym roku wystąpił w 27 spotkaniach (16 wiosną i 11 jesienią).

III MIEJSCE:

Norbert Jóźwiak – 368 głosów – Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 27 lat. Czołowy zawodnik drugoligowej drużyny. Zalicza się do pierwszej ósemki seniorów na Lubelszczyźnie. Wkłada dużo pracy w trening, a swoje doświadczenie często i chętnie przekazuje młodszym zawodnikom.

II MIEJSCE:

Dagmara Baranowska – 480 głosów. MKS Stowarzyszenie Tenisa Stołowego w Lubartowie – tenis stołowy. Wicemistrzyni Województwa w kategorii Młodzieżówek w indywidualnym tenisie stołowym, Brązowa medalistka Mistrzostw Województwa Młodzieżówek w grze mieszanej.  Podstawowa zawodniczka drużyny IV ligowej – Miejski Klub Sportowy Stowarzyszenie Tenisa Stołowego w Lubartowie. Obecne drużyna znajduje się na 1miejscu w rozgrywkach.

I MIEJSCE:

Marcin Wronowski – 645 głosów – Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 31 lat. Długoletni reprezentant Polski. Srebrny medalista Mistrzostw Europy seniorów. Podczas Pucharu Europy zdobył dwa medale – złoty i brązowy. W trakcie Mistrzostw Polski seniorów wywalczył dwa indywidualne krążki – złoty i brązowy.

Tradycją w naszym Plebiscycie jest Nagroda Specjalna przyznawana przez Hotel Wincentów dla wyróżniających się talentów sportowych. W tej edycji Hotel Wincentów postanowił nagrodzić najlepszą w województwie lubelskim biegaczkę na dłuższych dystansach w roczniku 2003.

Podwójną mistrzynię województwa w biegach przełajowych, która w ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce w Grand Prix Polski Środkowowschodniej w biegach ulicznych i przełajowych. To 14-letnia Wiktoria Zagólska. Wiktoria trenuje lekką atletykę w Nefryt Lubartów. Jej trenerem jest Wiesław Nowak.

Obok plebiscytowego głosowania, specjalną nagrodę dla Czytelników funduje Społem Lubartów. W konkursie należało wysłać SMS na numer redakcyjny i dokończyć życzenia dla sportowców, rozpoczynające się od słów „Sportowcom kibicuję, bo…”. Spośród nadesłanych życzeń komisja konkursowa wybrała takie oto życzenia:

Sportowcom kibicuję, bo z nimi lepiej się czuję. Oni wielką radość nam sprawiają, że Lubartów reprezentują i wygrywają w piłce, tenisie, taekwondo, szachowaniu, zwyciężają też w bieganiu oraz pływaniu. Wszechstronnie są uzdolnieni, wiele medali na ich piersi się mieni. Emocje z nimi często sięgają zenitu i nie ma w tym żadnego mitu. Kibicuje im się przyjemnie, bo podium zdobywają pewnie, tym serca nasze zdobywają, ciągle tylko wygrywają. I taka monotonia z boku wydaje się nudna. Prawdziwy fan wie, że to wizja złudna, bo za te wrażenia oddałby wiele, nawet trzy popołudnia, wolne niedziele i groszy niemało za bilety wstępu, choć za darmo może iść do ustępu, bo lubartowscy sportowcy sprawiają, że nawet plebani godziny mszy przekładają. Wszyscy mieszkańcy to powiedzą, reprezentują Lubartów mocą, siłą, sprytem i wiedzą. Kibicuję im, bo nasi sportowcy sprawiają, że „Lubartów brzmi dumnie”, w końcu najlepsi tu mieszkają”. Ich autorem jest pan Łukasz Olszak, który12 maja będzie mógł odebrać swoją nagrodę w sklepie GAMA. A o nagrodzie, którą jest telewizor Phillips opowiedział prezes Społem Grzegorz Poznański.

SPONSORZY PLEBISCYTU:

– Miasto Lubartów

– Gmina Lubartów

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

– Drukarnia „PEGWAN”

– Firma SOLBET S.A.

– Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

– Hotel Wincentów

– Społem Lubartów

– Firma AMBIT

– Bank Spółdzielczy w Lubartowie

– Drukarnia „Intergraf”

Sylwia Nowokuńska