Zapraszamy na Lubartowskie Annowanie 28 lipca

Już w najbliższą niedzielę (28 lipca) w Lubartowie odbędzie się „Lubartowskie Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek. To już VIII edycja imprezy. W programie szereg atrakcji m.in. koncert zespołu Partita i Martyny Massalskiej. Podczas festynu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie chorych dzieci.

Tegoroczne lubartowskie Annowanie będzie miało wyjątkowy charakter. Współorganizatorem i partnerem Miasta Lubartów oraz Parafii św. Anny przy organizacji imprezy będzie Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej – rehabilitacja dzieci i dorosłych. W trakcie Annowania zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz ponad dwustu podopiecznych fundacji.

Annowanie to wspaniała impreza, która wpisała się już w kalendarz kulturalny miasta. Cieszymy się, że do Lubartowa przyjeżdżają Anny z całej Polski – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa. – Równie ważne jest też to, że w za każdym razem imprezie towarzyszy zbiórka pieniędzy na cele charytatywne – dodaje.         

Lubartowski Annowanie, czyli  ogólnopolski zjazd Anek odbędzie się na placu przed Ratuszem w Lubartowie. W tym roku organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji. Festyn rozpocznie się o godz. 16 występami lokalnych artystów m.in.: Orkiestry Dętej OSP z Lubartowa, Kapeli Lubartowiacy, Aleksandry Rudzińskiej oraz Chóru Ziemi Lubartowskiej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Partita, który wystąpi z Martyną Massalską.

Wśród atrakcji Annowania nie zabraknie konkursów i zabaw dla dzieci. Ci, którzy 28 lipca zechcą przyjechać do Lubartowa, znajdą na festynie również stoiska lokalnych twórców i stowarzyszeń oraz bezpłatne „dmuchańce” dla dzieci. Impreza ma charakter otwarty.

Jednym z punktów programu będzie też podsumowanie ogólnopolskiego rajdu charytatywnego „4 kąty Polski” po zdrowie dla dzieci. Rajd to blisko miesięczna podróż, podczas której Janusz Kobyłka z Lubartowa pokonał rowerem 2017 kilometrów po całej Polsce. W czasie swojego przejazdu zbierał pieniądze na leczenie chorych dzieci z Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej.

PROGRAM ÓSMEGO LUBARTOWSKIEGO ANNOWANIA

Lubartów 28 lipca 2019 r.

Prowadzący: Justyna Świderska – Niedobit i Jacek Bednarski

15:00 – start rejestracji

Koncert Orkiestry OSP

Koncert Kapeli „Lubartowiacy”

Koncert Lydie Charlotte Kotlinski i Słoma z zespołem Łontanara

Recital Aleksandry Rudzińskiej i Arkadiusza Borzęckiego

Występ podopiecznych Fundacji „Stella”

ZUMBA – prowadzenie Anna Knefel

Występ Chóru Ziemi Lubartowskiej

Powitanie Janusza Kobyłki i podsumowanie Rajdu 4 Kąty Polski po zdrowie dla dzieci

19:30 – Podsumowanie Annowania – nagrody, dyplomy i tort imieninowy

20:30 – Gwiazda wieczoru – Zespół PARTITA

Na zakończenie Annowania zagra Zespół ReLife

Przez cały czas prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci – podopiecznych Fundacji „Stella”

Materiał: UM Lubartów