Zespoły 6BM i B6 finalistami RAF

Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza na XI Rock Alert Festiwal. Jak już informowaliśmy- konkurs adresowany jest do zespołów i solistów grających szeroko pojętą muzykę rockową, nie mających podpisanego kontraktu fonograficznego bądź nagranej profesjonalnej płyty.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz. Na scenie tego dnia wystapi również laureat poprzedniej edycji RAF – zespół Portfinger.

W czwartek 30 sierpnia w sali widowiskowej LOK zorganizowano przegląd kapel rockowych. Na półfinałowe przesłuchania zgłosiły się zespoły: 6BM / Lublin; Death Naturath / Lublin; B6 / Lublin; HeadShot Five/ Krasnystaw oraz Krótkie Zwarcia / Lublin. Jury w składzie: Marek Majewski, Natalia Nejman oraz Konrad Iwan, po wysłuchaniu wszystkich występów do konkursu głównego, który odbędzie się 8 września, zakwalifikowało dwa zespoły: 6BM oraz B6. Zwycięzcy półfinału wystąpią teraz w sobotę podczas koncertu głównego, w którym bedą walczyć się o główną nagrodę. W tym roku pula nagród wynosi 7 tys złotych. Oprócz tego będą też nagrody rzeczowe. Ponadto zwycięski zespół, dzięki decyzji przewodniczącego jury – Marka Majewskiego, otrzyma nagrodę specjalną w postaci nagrania singla w Maj-Art Studio.

Poniżej przedstawiamy sylwetki finalistów:

Zespół 6BM.

To młody, lubelski zespół wykonujący muzykę określaną jako electro-rock. Grupa powstała w 2015 r. W obecnym składzie działa od czerwca 2017 r. Członkowie 6BM w swoich utworach stawiają na przekazywanie emocji, refleksji oraz nadziei. Inspirują się różnymi gatunkami, w tym m.in. alternatywnym rockiem, nu-metalem, synthwavem, post-rockiem, a nawet drum’n’bassem. Charakterystyczny dla ich muzyki jest brak gitary elektrycznej, zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal. Obecnie grupa pracuje nad pełnowymiarową płytą.

 

Zespół B6

To młody lubelski zespół, który występuje ze sobą od roku. Grają muzykę rock-pop. Są w trakcie nagrywania autorskiej muzyki. Finaliści Open Stage w maju tego roku.

Emilia Kosek