Żłobek na Reja ruszy jeszcze w tym roku

Lubartów – Przedszkole i Żłobek Casper poprowadzi żłobek w budynku przy ul. Reja w Lubartowie. Już wcześniej Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik zapowiadał, że w tym miejscu powstanie tego typu placówka. Umowa z operatorem wyłonionym w konkursie ofert została właśnie podpisana.

Firma posiada doświadczenie w prowadzeniu takich placówek. To będzie jeden z niewielu tego typu żłobków w regionie.

– W swojej ofercie będziemy mieli oddziały integracyjne – informuje Kamila Skrzypczyńska, właścicielka Prywatnego Przedszkola „Casper”.

Zgodnie z zapowiedziami, pierwsze dzieci pojawią się w żłobku przy ul. Reja do końca roku. Wcześniej zostanie on przystosowany do przyjęcia m.in. grup integracyjnych.  Na początek placówka przyjmie kilkadziesiąt maluchów. Pierwszeństwo będą miały dzieci z terenu Lubartowa.
Przeprowadzona przez Miasto termomodernizacja budynku przy ul. Reja to inwestycja, na którą samorząd pozyskał blisko milion złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość projektu wyniosła 1,3 mln zł. W efekcie w budynku zostały m.in. wymienione okna, drzwi i dach, wykonano izolacje przeciwwilgociowe i termiczne poniżej poziomu terenu. Ocieplone zostały ściany zewnętrzne, stropy i piwnice. Pojawiła się też nowa instalacja grzewcza i oświetlenie, a także panele fotowoltaiczne.

Dzięki temu budynek w pełni odzyskał swoją funkcjonalność i w niczym nie przypomina już obiektu sprzed termomodernizacji.