1 czerwca w RCEZ

W radosnej atmosferze Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie przywitało uczniów po długim okresie nauki zdalnej.

Dnia 1 czerwca – w Dniu Dziecka odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Uczniowie Technikum Zawodowego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia mogli sprawdzić swoje siły i umiejętności rywalizując w Mistrzostwach Szkoły Dziewcząt i Chłopców w Tenisie Stołowym. Do rozgrywek przystąpiło 23 chłopców i 19 dziewcząt, a najlepszymi tenisistami okazali się Tomasz Muzyka i Agnieszka Wójtowicz.

Uczniowie mogli także wykazać się wiedzą historyczną dotyczącą dokonań polskich olimpijczyków, biorąc udział w konkursie Letnie Igrzyska Olimpijskie i Sukcesy Polskich Olimpijczyków. Po zaciętej rywalizacji zwycięzców konkursu wyłoniono dopiero w dogrywce, a najlepszymi znawcami olimpizmu polskiego okazali się Adrian Krupa, Mateusz Wrotkowski oraz Piotr Nadulski.

Uczniowie klas pierwszych mogli również sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą znajomości dobrych manier, poprawnego zachowania w różnych sytuacjach oraz przestrzegania etykiety na oficjalnych spotkaniach i przy innych okazjach. Osiem zespołów klasowych zmierzyło się w XIII edycji szkolnego Konkursu savoir –vivre. Uczestnicy zmagań konkursowych rozwiązywali test wiedzy sprawdzający znajomość dobrych manier, obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych stosowanych przy różnych okazjach, a także przygotowali film, plakat lub prezentację, przedstawiające właściwe zachowanie w różnych sytuacjach.  Tu najlepszymi okazali się: Łukasz Buczyński, Paweł Kozyra i Piotr Cymerman.

Integracji klas pierwszych służyła także zorganizowana tego dnia gra terenowa. Każda drużyna miała określoną trasę do przejścia, na której czekały zagadki geograficzne, zadania matematyczno – budowlane oraz wyznaczone do odnalezienia punkty.

Wszyscy uczestnicy imprezy mogli po konkursowych zmaganiach mogli zregenerować swoje siły przepyszną wojskową grochówką przygotowaną w kuchni polowej przez członków Szkolnego Koła Wolontariusza.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tak wspaniałego i radosnego powitania uczniów w murach szkoły, Szkolnemu Kołu Wolontariusza oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach, grach i zabawach.