PIŁKARZE LEWARTU ROZPOCZĘLI SERIĘ GIER KONTROLNYCH OD DWÓCH ZWYCIĘSTW

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli serię gier kontrolnych przed inauguracją rundy wiosennej w czwartej grupie III ligi. Dotychczas lubartowianie rozegrali dwa sparingi. Oba odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie i oba zakończyły się zwycięstwami podopiecznych Tomasza Bednaruka.

Jak już informowaliśmy, w przerwie między rundami z Lewartu odeszło trzech zawodników – Krystian Żelisko, Bartosz Fiedeń i Michał Budzyński. Ostatnio okazało się, że jest jeszcze szansa, żeby ten pierwszy wiosną zakładał koszulkę lubartowskiego klubu. Od początku roku próbował uzyskać angaż w kilku klubach, m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biało, czy Stomilu Olsztyn. Teraz interesuje się nim jeden z drugoligowych zespołów. Jeżeli jednak nie dojdzie do podpisania kontraktu, to najprawdopodobniej Krystian Żelisko wiosną będzie grał w barwach Lewartu.

Zespół z Lubartowa dysponuje szeroką kadrą. W zajęciach regularnie uczestniczy grupa ponad dwudziestu piłkarzy. Nie jest wykluczone, że na rundę wiosenną klub wypożyczy do zespołów z niższych lig dwóch lub trzech zawodników. Chodzi o takie osoby, które będą miały sporadyczne szanse na występy na szczeblu trzeciej ligi.

Kibiców „biało-niebieskich” zapewne interesuje, czy do zespołu dołączą jeszcze jacyś nowi zawodnicy. W meczu kontrolnym przeciwko Huraganowi Międzyrzec Podlaski zagrało dwóch testowanych zawodników. Obaj są skrzydłowymi, a w meczu z Huraganem zdobyli po bramce. Pierwszy z nich jesienią występował w jednym z zespołów naszej grupy III ligi. Drugi nazywa się Joe Dearman i jest Anglikiem. Tej zimy testowany był już przez Avię Świdnik. Ma 20 lat i za sobą grę w młodzieżowych drużynach Tottenhamu Londyn. Sztab szkoleniowy Lewartu byłby zadowolony, gdyby Joe pozostał w klubie na rundę wiosenną.

Dokumentacja ostatnich spotkań kontrolnych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 4:2 (3:1); gole dla Lewartu zdobyli: Konrad Nowak – 2, Grzegorz Fularski – 1 oraz bramka samobójcza.

Skład Lewartu: Wójcicki – Góralski, Niewęgłowski, Zbiciak, Świech, Michałów, Maksymiuk, Fularski, Szczotka, Najda, Nowak, a także: Długosz, Majewski, Buczek, Niewiński, Aftyka, Ponurek, Gębal, Bednarczyk, Duda, Sowa.

Lewart Lubartów – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:0 (2:0); gole dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda i dwóch zawodników testowanych – po 1.

Skład Lewartu: Długosz – Michałów, Ponurek, Zbiciak, Świech, zawodnik testowany, Buczek, Fularski, Aftyka, zawodnik testowany, Najda, a także: Wójcicki, Niewęgłowski, Gębal, Niewiński, Góralski, Majewski, Szczotka, Pożak, Sowa, Duda.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź