Andrzej Rogoza Wicemistrzem Polski w Szachach

W Przysieku koło Torunia 28 listopada odbyły się IV Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników. Rewelacyjnie spisał się w nich mieszkaniec Rokitna Andrzej Rogoza, grający w barwach LUKS Lubartów. Po raz kolejny jego wyjazd na branżowe mistrzostwa był możliwy dzięki środkom Urzędu Gminy Lubartów. W mistrzostwach mogli uczestniczyć rolnicy i ich dzieci oraz emeryci i renciści rolnicy.

Sędzią głównym był Ulrich Jahr, a pomocniczym Piotr Ptaszyński. Zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach: najlepszy zawodnik turnieju, najlepszy junior do lat 18 i najlepszy junior do lat 12. Ponadto organizatorzy przewidzieli nagrodę dla najlepszego zawodnika niepełnosprawnego. Szachowe zmagania trwały 5 godzin. W Przysieku stawiło się 59 zawodników w 6 województw.

I miejsce i tytuł Szachowego Mistrza Polski Rolników na rok 2015 – Sławomir Stachowiak z województwa wielkopolskiego. Otrzymał puchar Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzeja Grossa i nagrodę Zarządu Polskiego Radia S.A.
II miejsce i tytuł Wicemistrza Szachowego Polski Rolników na rok 2015 zdobył Andrzej Rogoza z województwa Lubelskiego z Rokitna, który otrzymał puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszarda Bobera i nagrodę Prezesa Agencji Rynku Rolnego Radosława Szatkowskiego.
III miejsce zajął Jan Szymański z województwa Kujawsko-Pomorskiego, otrzymał puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego i nagrodę Prezesa Agencji Rynku Rolnego.
Organizatorem imprezy byli: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Komitet Organizacyjny Mistrzostw.

Andrzejowi Rogozie gratulujemy sukcesu, przypomnijmy że w roku ubiegłym otarł się o podium zajmując czwarte miejsce. Gdyby nie wsparcie Gminy Lubartów nie wystąpiłby w mistrzostwach. Za rok znów spróbuje swoich sił.

WYNIKI: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6233/

Andrzej Rogoza Wicemistrzem Polski w Szachach 2Andrzej Rogoza Wicemistrzem Polski w Szachach 3Andrzej Rogoza Wicemistrzem Polski w Szachach 4Andrzej Rogoza Wicemistrzem Polski w Szachach