Bieg Wilczym Tropem w polskich i ukraińskich barwach

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w najbliższą niedzielę odbędzie się bieg Tropem Wilczym. Wpłaty za pakiety startowe przeznaczone zostaną na zakup dresów i obuwia sportowego dla dzieci z Ukrainy.

1 marca 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu. Święto, ustanowione przez Sejm RP w 2011 r., jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji.

W najbliższą niedzielę w naszym mieście odbędzie się bieg Tropem Wilczym. Organizatorzy podczas imprezy chcą też pokazać swoją solidarność z Ukrainą. Proszą o zabranie ze sobą polskich i ukraińskich barw narodowych. Wpłaty za pakiety startowe przeznaczone zostaną na zakup dresów i obuwia sportowego dla dzieci z Ukrainy. Zaś ogólnopolski organizator biegu Fundacja Wolność i Demokracja – uruchamia pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie i także zbiera pieniądze: do puszek: 6 marca w całej Polsce na X edycji biegu Tropem Wilczym i na konto: 24 1140 1010 0000 5060 3200 1020.
Info o zbiórce: https://wid.org.pl/ukrainapomoc 
Trasy:
➡️Bieg Honorowy: 1963 metry (bieg honorowy) start i meta w Parku na głównej alejce na wysokości dawnego wejścia na stary stadion – Park – plac przed Pałacem Sanguszków – ulica Słowackiego – ul. Rynek I – ul. Jana Pawła II – Plac przed Ratuszem – ul. Farna – ul. Słowackiego – plac przed Pałacem Sanguszków – alejka park – meta.
➡️Bieg 5,7 km
Start główna alejka w Parku Miejskim – plac przed Pałacem Sanguszków – ul. Słowackiego – ul. Rynek I – ul. Lubelska – ul. Mickiewicza – ul. Olchowa – ul. Kościuszki – ul. Rynek I – ul. Lubelska – ul. Mickiewicza – ul. Olchowa – ul. Kościuszki – ul. Słowackiego – plac przed Pałacem Sanguszków – główna alejka w Parku Miejskim (meta)

Linki do zapisów:
https://www.e-gepard.eu/show-race/2222
https://www.e-gepard.eu/show-race/2223