Brązowi medaliści województwa w tenisie stołowym

Droga do zdobycia tytułu brązowych medalistów województwa przez drużynę chłopców z Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie rozpoczęła się 26 stycznia w pawilonie KS „Lewart”, gdzie rozegrane zostały mistrzostwa powiatu lubartowskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców. Po rozegraniu wszystkich meczów dziewczęta (Miękina Alicja Ia, Cybul Patrycja Ia) zajęły III, a chłopcy I miejsce w powiecie. Obie drużyny startowały pod opieką pani Beaty Sajdy.

Zwycięska drużyna chłopców w składzie: Paweł Wójcik (IIIt), Maciek Krasucki (IIh) i Adam Drzewiecki (IIa) reprezentowała nasz powiat w zawodach rejonowych, gdzie walczyła o uzyskanie awansu do turnieju wojewódzkiego. I tutaj drużyna tenisistów z Zespołu Szkół przy ulicy Chopina nie miała sobie równych. Bez problemu pokonała wszystkie drużyny z sąsiednich powiatów i 3 lutego wystartowała w Mistrzostwach Województwa.

licealiadalicealiada 1W walce o tytuł najlepszej drużyny w województwie nasi reprezentanci musieli stawić czoło najlepszym tenisistom z terenu całego województwa lubelskiego. Rozegrali wiele wyrównanych pojedynków, niejednokrotnie wygrywając mecze z zawodnikami wyżej sklasyfikowanymi w rankingu WZTS. Dzięki znakomitej postawie i doskonałemu przygotowaniu walczyli III miejsce w województwie.