CELEM LEWARTU JEST UTRZYMANIE W III LIDZE

Piłkarze Lewartu ruszają z przygotowaniami do rundy wiosennej

Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się pierwszy tegoroczny trening piłkarzy Lewartu Lubartów. Tym samym podopieczni trenera Tomasza Bednaruka rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 w czwartej grupie III ligi.

Zimowe zajęcia zaplanowano głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie. Tam też odbędzie się większość spotkań sparingowych.

Przed inauguracją wiosennej części sezonu Lewart rozegra serię spotkań kontrolnych. Umówione są mecze z następującymi rywalami: Granit Bychawa (17 stycznia), Victoria Żmudź (23 stycznia), Huragan Międzyrzec Podlaski (30 stycznia), LKS Stróża (2 lutego), Siarka Tarnobrzeg (5 lutego), Włodawianka Włodawa (10 lutego), Chełmianka Chełm (13 lutego), Lublinianka Lublin (17 lutego), Podlasie Biała Podlaska (20 lutego), Orlęta Radzyń Podlaski (27 lutego). Ten ostatni sparing stoi pod znakiem zapytania ze względu na inaugurację rundy wiosennej. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, który prowadzi rozgrywki czwartej grupy III ligi, planuje pierwszą serię rundy rewanżowej na weekend 27/28 lutego. Piłkarze Lewartu tak wcześnie jeszcze chyba nie rozpoczynali grać wiosną, a właściwie to zimą.

Dwa pierwsze spotkania drugiej części sezonu „biało-niebiescy” zagrają na wyjeździe – z Podhalem Nowy Targ i Siarką Tarnobrzeg. Pierwszy raz Lewart zagra w Lubartowie najprawdopodobniej w weekend 13/14 marca, kiedy podejmował będzie Wisłę Sandomierz. Sezon 2020/2021 zakończy się w czerwcu. W ostatniej kolejce (19/20 czerwca) lubartowianie spotkają się na własnym boisku z Wisłoką Dębica.

Udana runda jesienna w wykonaniu beniaminka sprawiła, że młodymi piłkarzami Lewartu zainteresowały się kluby z wyższych lig. Na testach w Bruk-Bet Termalice Nieciecza, czyli liderze I ligi przebywał bramkarz Jakub Długosz. Uwagę na siebie zwrócili także Bartosz Zbiciak i Filip Michałów. W temacie ewentualnych odejść pojawia się osoba kapitana drużyny Michała Budzyńskiego. Niewykluczone, że zawodnicy, którzy jesienią nie spędzili zbyt wielu minut na boisku, poszukają klubów w niższej lidze, gdzie będą mogli regularnie występować. Na razie wiadomo, że wypożyczenie skończyło się Krystianowi Żelisce i najlepszy strzelec zespołu w rundzie jesiennej wrócił do Wisły Puławy. W puławskim zespole będzie miał raczej małe szanse na regularną grę. Podobno są nim zainteresowane drużyny z wyższych klas rozgrywkowych. Jednak gdyby nie udało mu się załapać do jakiegoś zespołu z I lub II ligi, to jest szansa na jego grę wiosną w barwach Lewartu.

Do inauguracji wiosennej części sezonu pozostało niewiele czasu. W przypadku ewentualnych odejść działacze Lewartu będą mieli mało czasu na uzupełnienie, a może również wzmocnienie kadry. Zespół z Lubartowa ma dobrą pozycję wyjściową przed spotkaniami decydującymi o utrzymaniu się w gronie trzecioligowców. Mamy nadzieję, że liczne grono kibiców wraz z drużyną w czerwcu wspólnie będą cieszyli się z zachowania statusu ekipy III ligi.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie znajduje uznanie wśród innych zespołów z okolicznych miejscowości. Część swoich treningów na naszym boisku planuje przeprowadzić Górnik Łęczna. Zespół z Fortuna I ligi ma także zaplanowane w Lubartowie dwa spotkania kontrolne – 16 stycznia o godzinie 13.00 ze Stalą Rzeszów i 23 stycznia o godzinie 11.00 z Pogonią Siedlce.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź