„Czerwony” Lewart

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa spotkania w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich trzy punkty, wygrywając mecz u siebie i doznając porażki na wyjeździe. Po rozegraniu 22 spotkań drużyna zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. W dwóch ostatnich pojedynkach lubartowianie zobaczyli aż trzy czerwone kartki.

NIE DALI RADY W DZIEWIĘCIU

W rundzie wiosennej nie wiedzie się piłkarzom Lewartu w meczach wyjazdowych. Trzecie wyjazdowe spotkanie i trzecia porażka. Tym Łukasz Sobiechrazem lubartowianie byli bardzo bliscy wywalczenia jednego punktu, bowiem bramkę stracili w doliczonym czasie gry. Wyniku „biało-niebiescy” bronili w dziewięciu. W 55 minucie boisko za dwie żółte kartki opuścił Damian Kuzioła, zaś dziesięć minut później do kolegi dołączył Mateusz Woźniak. „Wozio” za niebezpieczne zagranie od razu zobaczył „czerwień”. Po spotkaniu wiele uwag do pracy sędziego miał Grzegorz Białek.

Lewart nie musiał przegrać tego pojedynku. W pierwszej połowie na listę strzelców mógł się wpisać Konrad Krzyżanowski. Dobre okazje bramkowe zmarnowali także Przemysław Kosmala i Rafał Rybak.

Janowianka Janów Lubelski – Lewart Lubartów 1:0.

Skład Lewartu: Herda – Bodziak, Woźniak, Grzegorczyk, Jezior, Kosmala, Kuzioła, Tymosiak (od 75 min. Marzęta), Krzyżanowski, Sobiech (od 65 min. Niewęgłowski), Rybak (od 60 min. Bijan).

STRZELALI TYLKO DO PRZERWY

Trzy punkty pozostały w Lubartowie i to jest najważniejsze. Lubartowianie po golach Łukasza Sobiecha i Rafała Rybaka pokonali beniaminka z Opola Lubelskiego 2:1. Dzięki temu zwycięstwu Lewart pozostaje niepokonany w rundzie rewanżowej na własnym boisku. Martwi duża liczba kartek, jakie „zbierają” podopieczni Grzegorza Białka. Na szczęście w tej rundzie szkoleniowiec dysponuje szeroką kadrą i nie ma kłopotów z zastępstwem dla kontuzjowanych lub pauzujących za kartki zawodników.

Lewart Lubartów – Opolanin Opole Lubelskie 2:1 (2:1); gole dla Lewartu zdobyli: Łukasz Sobiech w 7 i Rafał Rybak w 35 minucie.

Skład Lewartu: Herda – Bodziak, Jezior, Grzegorczyk, Krzyżanowski (od 65 min. Marzęta), Kosmala, Wiącek (od 62 min. Kłysiak), Sobiech (od 89 min. Bobikowski), Niewęgłowski (od 80 min. Pikul), Kaczmarski, Rybak.

Tekst i foto. Ireneusz Góźdź