Druga odsłona …

Kolejny turniej z cyklu Lubartowska Liga Szachowa 2012 rozegrany w piątek w Lubartowskim Ośrodku Kultury przyniósł kilka niespodzianek. Zwyciężył Jakub Kurlak z wynikiem 5,5 pkt, ulegając jedynie Andrzejowi Rogozie. „Najmocniej” wśród wszystkich, przy trzech remisach i czterech zwycięstwach wypadł drugi zawodnik turnieju Dariusz Jarosiński.
Największą jednak niespodzianką było zwycięstwo w ostatniej rundzie Leszka Ziemichoda nad Andrzejem Rogozą, który w konsekwencji spadł na trzecia lokatę.
Przypomnijmy, że Leszek Ziemichód debiutuje w tegorocznych rozgrywkach i jak się okazuje – z powodzeniem. Jest to dowodem, że w naszym mieście i okolicy są „dobrzy szachiści”, którzy grają w domowych zakamarkach. Organizatorzy zapraszają takie osoby do rozgrywek LLS. Kolejny turniej z cyklu 30 marca o godzinie 17 w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Można do rozgrywek dołączyć w dowolnym cyklu turnieju.

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach: Seniorzy: 1. Andrzej Rogoza – 12 pkt.; 2. Dariusz Jarosiński – 11 pkt.; 3. Leszek Ziemichód – 10,5 pkt. Juniorzy: 1. Paweł Kozioł – 9 pkt.; 2. Michał Ramusiewicz – 8 pkt.; 3. Alan Sykut – 7 pkt.

wyniki szczegółowe

Piotr Opolski