Dwa dni z badmintonem

We wtorek i środę (6 i 7 listopada) na obiektach  sportowych Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w  Lubartowie przeprowadzone zostały powiatowe zawody w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców. Były to eliminacje do zawodów rejonowych, które rozegrane będą w przyszłym tygodniu w Puławach. Pierwszego dnia rywalizowano w kategorii „Igrzyska”. W zawodach uczestniczyło 6 szkół podstawowych z terenu powiatu lubartowskiego: Po fazach grupowych i rozegraniu finałów klasyfikacja końcowa drużyn i poszczególne miejsca: Chłopcy: 1. SP w Nowodworze; 2. SP w Firleju; 3. SP nr 4 w Lubartowie; 4. SP nr 3 w Lubartowie. Dziewczęta: 1. SP nr 4 w Lubartowie; 2. SP w Wólce Rokickiej; 3. SP w Firleju; 4. SP nr 1 w Lubartowie. Dwa pierwsze zespoły w poszczególnych kategoriach uzyskały awans do zawodów rejonowych. Koordynatorem zawodów w kat. „Igrzyska” był Wojciech Rudziński Drugiego dnia rywalizowano w kategorii „Gimnazjada”. W zawodach wzięło udział siedem  drużyn chłopców i sześć drużyn dziewcząt z powiatu lubartowskiego. Po fazach grupowych i rozegraniu finałów klasyfikacja końcowa drużyn i poszczególne miejsca:
Chłopcy: 1. Gimnazjum w Skrobowie; 2. Gimnazjum w Łucce; 3. Gimnazjum nr 2 w Lubartowie  ; 4. Gimnazjum w Ostrówku. Dziewczęta: 1. Gimnazjum w Skrobowie  ; 2. SP Gimnazjum w  Łucce; 3. Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie; 4. Gimnazjum w Firleju Koordynatorem zawodów w kategorii „Gimnazjada” była Wioletta Dessauer.
Wszystkie uczestniczące drużyny w Igrzyskach i gimnajadzie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze w każdej kategorii otrzymały puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie. PO