Dystans jedzie na olimpiadę

Piłkarki nożne Dystansu Niedźwiada wywalczyły awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody są równocześnie Mistrzostwami Polski juniorek młodszych. Aby zagrać wśród ośmiu najlepszych drużyn, podopieczne trenera Mariusza Baranowskiego, musiały pokonać etap międzywojewódzki a w półfinale zająć minimum drugie miejsce.

W eliminacjach międzywojewódzkich wzięły udział trzy drużyny: Widok Lublin i Dystans Niedźwiada (lubelskie) oraz KS Michałowo (podlaskie). Odbyły się dwa turnieje ? w Michałowie i Niedźwiadzie. W Michałowie gospodynie wygrały z Widokiem 5:0 oraz z Dystansem 2:0. Dziewczęta z Niedźwiady pokonały drużynę Widoku 1:0, a bramkę zdobyła Wioleta Bodzak. Zawody w Niedźwiadzie miały bardzo emocjonujący przebieg. Zgodnie z przewidywaniami zespół z Michałowa pokonał lubelskie drużyny, w takim samym stosunku po 2:0. O awansie do turnieju półfinałowego decydował mecz Niedźwiada ? Widok.
– Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego przegrywaliśmy 0:2 – mówi Mariusz Baranowski. – Taki wynik promował drużynę z Lublina. Jednak szczęście uśmiechnęło się do nas. W jednej z ostatnich akcji mieliśmy rzut rożny. Piłkę dośrodkowała Patrycja Matejczuk, a pięknym strzałem z głowy popisała się Justyna Golonka. Ta bramka, mimo porażki dała nam upragniony awans.
Zawody półfinałowe rozegrano w Piasecznie. Wystąpiły w nich: KS Michałowo, UKS Dystans Niedźwiada oraz dwa zespoły z eliminacji międzywojewódzkich (mazowieckie i warmińsko-mazurskie) ? Praga Warszawa i KS Piaseczno. W pierwszej serii spotkań Dystans uległ Pradze 0:4, a Piaseczno bezbramkowo zremisowało z Michałowem. W drugiej dziewczęta z Niedźwiady zremisowały 0:0 z KS Piaseczno, a Praga pokonała Michałowo 5:0.
W ostatniej serii Praga pokonała Piaseczno 2:0, zaś Dystans po bardzo wyrównanej i zaciętej grze pokonał Michałowo 2:1. Obie bramki zdobyła Natalia Warsz.
 Awans na olimpiadę wywalczyły zespoły z Warszawy i Niedźwiady. Finały zostaną rozegrane w województwie kujawsko-pomorskim w dniach 3-9 lipca w Brodnicy lub Rypinie. W grupa I wystąpią: Medyk Konin, Bronowianka Kraków, Dystans Niedźwiada i Ziemia Lubińska. Grupę II tworzą: Ostrovia Ostrówek, Wiktoria Sianów, Praga Warszawa, Wanda Kraków.
Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Dystans Niedźwiada w spotkaniach dających awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, występowała w następującym składzie: Edyta Kostyła, Patrycja Matejczuk, Paulina Banasiewicz, Joanna Bodzak, Wioleta Bodzak, Natalia Warsz, Justyna Golonka, Eliza Włoch, Sylwia Szajda, Anna Szajda, Sylwia Bodzak, Magdalena Och, Milena Lato, Justyna Matejczuk, Magdalena Kalbarczyk. Opiekunami drużyny są: Mariusz Baranowski, Arkadiusz Greguła i Mirosław Kalbarczyk.   ig