Dzień Dziecka w ZS2 w Lubartowie

1 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie nauczyciele wychowania fizycznego z pomocą wolontariatu szkolnego, Samorządu Uczniowskiego oraz wspaniałą grupą chętnych osób zorganizowali szkolny Dzień Dziecka.


Na boisku szkolnym umieszczono sześć stanowisk z zadaniami. Klasy przychodzące przy zachowaniu reżimu sanitarnego na poszczególnych lekcjach miały za zadanie zdobyć punkty w kilku super trudnych konkurencjach:
1 QUIZ wiedzy o sporcie, ekologii i zdrowym stylu życia (losowanie pytań),
2 Drużynowe odbijanie piłeczki do tenisa stołowego – na czas (5 uczestników),
3 Kręgle – 10 osób,
4 Duży DART – 10 osób,
5 Skoki w dal z miejsca – 20 osób,
6 Rzuty makaronami do hoola hopów – 10 osób.
Za każdą konkurencję biorący udział w zabawach dostawali pieczątki, za które z kolei mogli odebrać słodką niespodziankę. Wszystkie klasy poradziły sobie znakomicie.
NAGRODY dla pierwszych pięciu klas:
I m. – dodatkowy dzień wycieczki dla klasy w przyszłym roku szkolnym i kupon na np. dla każdego ucznia zwycięskiej klasy do wykorzystania w dowolnym terminie;
II m. – V m. – losowanie nagród z wymienionych niżej
– Zamiana miejscami i funkcjami nauczyciel – uczeń na wybranej przez klasę lekcji, czyli lekcję prowadzi uczeń, czy grupa uczniów;
– Szczęśliwy numerek lub dodatkowe np. do wykorzystania w dowolnym czasie;
– Przyjście do szkoły bez pomocy naukowych w wybrany przez klasę dzień i nauczyciele muszą sobie poradzić… bez kartkówek, pytania.
A oto zwycięska piątka:

I miejsce – kl. 3Z
II miejsce – kl. 3T
III miejsce – kl. 2N
IV miejsce – kl. 1P
V miejsce – kl. 2Z