FENIX 2008

W dniach 13-15 czerwca w Ośrodku Wypoczynkowym GOSiR w Firleju spotkali się miłośnicy aktywnego wypoczynku na VIII Zawodach Sportowo-Obronnych FENIX’ 2008 oraz na I Powiatowym Turnieju Paintballowym ?SAS Paintball 2008?.

Organizatorami zawodów i turnieju był Krzysztof Karczmarz ? radny powiatowy oraz Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (SAS) z Lubartowa. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 6 drużyn 5 ? osobowych z powiatu lubartowskiego: ?Zgrzyt Ostrówek?, ?PBS Lubartów?, ?Hamburg Team? z Lubartowa, ?FR Team? z Firleja, ?FMA? z Lubartowa oraz ?Drużyna Pierścienia? z Lubartowa. Pomimo bardzo obfitego deszczu wszystkie drużyny do swojego pierwszego zadania ?Nocny Bieg na Orientację? wystartowały już w piątek (13 czerwca) o godz. 21.30. Zespoły na trasie miały do odnalezienia 4 punkty kontrolne. Ostatni zespół powrócił ma metę po północy. Następnego dnia zespoły rozpoczęły rywalizację od strzelania z pistoletu i karabinka pneumatycznego. Po tej konkurencji zawodnicy rywalizowali na wodzie. W pierwszej dyscyplinie wodnej ?Ponton? grupy 3-osobowe wyłonione z każdej drużyny, musiały na czas przepłynąć pontonem dystans 100 metrów i zdobyć ?bojkę? zawieszoną na drzewie oraz powrócić na metę. Zadaniem drugiej grupy 2-osobowej było przepłynięcie pontonem ok. 150 m bez wioseł przy pomocy liny, rozwieszonej pomiędzy brzegiem jeziora, a betonowym elementem mola. Trzecim zadaniem był rzut bojką do koła ratunkowego. Po wodnych zmaganiach zawodnicy strzelali z łuku do słomianej tarczy. W tej konkurencji mogli wykazać się czy są godnymi następcami m. in. Robin Hooda. Następnie bawili się w saperów i rozminowywali plażę. Drugiego dnia zawodów miała miejsce także rywalizacja uczestników w turnieju paintballowym, gdzie liczył się spryt, umiejętności strategiczne i taktyczne poszczególnych drużyn. Po rozegraniu pojedynków grupowych, półfinałowych i finałowych okazało się, że mistrzami I Powiatowego Turnieju Paintballowego ?SAS Paintball 2008? została drużyna ?Zgrzyt Ostrówek?, która pokonała w finale drużynę ?FR Team?. Trzecie miejsce w ?kolorowej potyczce? zdobył ?PBS Lubartów?, który pokonał zespół ?FMA?. Piąte miejsce zajęła drużyna ?Hamburg Team?, a szóste ?Drużyna Pierścienia?.
Statuetki zwycięskim drużynom w imieniu sponsora – PBS z/s w Lubartowie wręczała Żaneta Jakubas, dyrektor Oddziału Banku w Abramowie.
Po zakończonym turnieju zwycięzcy wyzwali na pojedynek paintballowy organizatorów. W taktyce organizatorzy okazali się być lepsi i pokonali ?Zgrzyt Ostrówek?.?
W niedzielę uczestnicy FENIX?2008 zmagali się z ?przeprawą linową?, pokonując ją na dwa sposoby: most komandoski, przejście w zwisie, biegali na orientację i uczestniczyli w ?piramidzie skrzynek?. Poza konkursem w ?piramidzie skrzynek? wyróżnił się Michał Jukowski z ?FR Team?, który wszedł na wysokość 18 skrzynek.
Najlepszą zawodniczką tegorocznych zawodów została Anna Koziej z ?PBS Lubartów?, zaś najlepszym zawodnikiem Mateusz Szczęch z drużyny ?Zgrzyt Ostrówek?, a najlepszym strzelcem zawodów został Paweł Mysiak (?Zgrzyt Ostrówek?).
W klasyfikacji generalnej VIII Zawodów Sportowo-Obronnych FENIX’2008: I miejsce zajęła drużyna ?Zgrzyt Ostrówek? – 3002 pkt. w składzie: Kusyk Robert, Bocian Michał, Sekuła Arek, Skubisz Piotr, Szczęch Mateusz, II –   ?FMA? – 2530 pkt., III – ?Hamburg Team? i ?PBS Lubartów? po 2251 punktów, IV – ?FR Team?, V – ?Drużyna Pierścienia? – 1521 pkt.