JUBILEUSZOWY, RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W sobotę 28 grudnia ubiegłego roku w Lubartowie odbył się XX Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego „Mamo, tato, pograj z nami”. Organizatorem imprezy był Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów.

W turnieju wzięło udział 28 drużyn. Zostały one podzielone na dwie grupy wiekowe. W pierwszej kategorii wystąpiło 19 rodzin, posiadających w swoim składzie dziecko w wieku 13 lat lub młodsze. W drugiej grupie zagrało 9 rodzin z dzieckiem w wieku 14 lat i starsze. Mecze odbywały się do dwóch punktów. Jeżeli po rywalizacji dziecka z dzieckiem i rodzica z rodzicem wynik był remisowy, o zwycięstwie decydowała gra deblowa. Obok rywalizacji sportowej istotnymi czynnikami było utrwalenie więzi rodzinnych, promowanie aktywnego stylu życia w rodzinie, zachęcenie do wspólnego uprawiania sportu przez dzieci i rodziców.

– Miło było nam gościć rodziny, które po raz pierwszy wzięły udział w imprezie, która ma już dwadzieścia lat. Byli to goście z Michowa, Fajsławic, Woli Sernickiej i Chełma. W kategorii młodszej po siedmiu zwycięstwach pierwsze miejsce zajęła rodzina Zgierskich z Samoklęsk. W kategorii starszej w finale spotkały się lubartowskie rodziny Baranowskich i Pawłowskich. Po zaciętym meczu lepsi okazali się Rafał i Andrzej Pawłowscy. Najmłodszą uczestniczką turnieju była sześcioletnia Hania Sagan, a najstarszym zawodnikiem Stanisław Miękina. Słowa podziwu należą się dla Adama Gryzio, Mariana Sagana, Adama Wójtowicza i Grzegorza Drzewieckiego. Spędzili oni przy stole cały dzień, rywalizując w dwóch kategoriach. Ireneusz Karczmarz grał co prawda w jednej kategorii, ale w dwóch drużynach – z Marysią i Maksymilianem. Często po skończonej grze musiał szybko biec do drugiego stołu, gdzie już czekali kolejni przeciwnicy. Gratulacje dla najmłodszych za dzielną postawę – Hani Sagan, Oli Karczmarz, Błażeja Wójcika, Marcela Sagana i Szymona Mroza. Duże słowa podziękowania należą się także rodzicom zawodników sekcji tenisa stołowego za przygotowanie pysznych wypieków i słodyczy, którymi można było się posilić podczas wielogodzinnej rywalizacji. Szczególne brawa należą się rodzicom, babciom i dziadkom, którzy odważyli się zagrać, często po wieloletniej przerwie. Wydaje się, że przedstartowe rozterki zostały rozwiane po zawodach. Patrząc na zadowolone twarze dzieci, na pewno nie żałowali swojej decyzji. Wszystkie rodziny zostały nagrodzone dyplomami, okolicznościowymi statuetkami, kalendarzami, a zdobywcy trzech czołowych miejsc pucharami i nagrodami rzeczowymi mówi koordynator turnieju Andrzej Pawłowski.

Wyniki XX Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego:

Kategoria dzieci do 13 lat i rodzic lub babcia/dziadek

1. Aleksandra Zgierska i Andrzej Zgierski, 2. Bartosz Wójtowicz i Adam Wójtowicz, 3. Wiktoria Salecka i Adam Salecki, 4. Maria Karczmarz i Ireneusz Karczmarz, 5. Maksymilian Karczmarz i Ireneusz Karczmarz, 6. Patryk Janasz i Wiesław Krupa, 7-8. Hubert Baran i Robert Baran oraz Szymon Mróz i Wojciech Mróz, 9-10. Jakub Drzewiecki i Grzegorz Drzewiecki oraz Michał Kuta i Mariusz Kuta, 11-12. Wiktor Kudło i Marzena Kudło oraz Marcel Sagan i Marian Sagan, 13-14. Patryk Niebrzydowski i Stanisław Miękina oraz Błażej Kuta i Urszula Kuta, 15-16. Błażej Wójcik i Adam Gryzio oraz Nikola Wałach i Barbara Wałach, 17-19. Aleksandra Karczmarz i Monika Karczmarz, Zuzanna Kozioł i Łukasz Kozioł oraz Hanna Sagan i Alina Sagan.

Kategoria dzieci powyżej 14 lat i rodzic lub babcia/dziadek

1. Rafał Pawłowski i Andrzej Pawłowski, 2. Mateusz Baranowski i Mariusz Baranowski, 3. Jakub Sagan i Marian Sagan, 4. Karolina Wójtowicz i Adam Wójtowicz, 5. Łukasz Drzewiecki i Grzegorz Drzewiecki, 6. Damian Szostak i Michał Szostak, 7-8. Anna Lipska, Agata Lipska i Jarosław Lipski oraz Julia Wójcik i Adam Gryzio, 9. Andrzej Serwin i Andrzej Stasiak.

ig, foto: www.lubartowskitenis.pl

smart

smart
smart