Komplet punktów piłkarzy Lewartu

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą kolejne dwa spotkania ligowe w ramach lubelskiej IV ligi. W meczach tych podopieczni Grzegorza Białka zdobyli komplet punktów. Na taki stan złożyły się dwa zwycięstwa odniesione w stosunku 2:1 – u siebie z Górnikiem II Łęczna i na wyjeździe z Opolaninem Opole Lubelskie. Po czterech kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują czwarte miejsce. Zgromadzili siedem punktów, a do lidera tracą osiem oczek.

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO

W trzeciej kolejce spotkań zawodnicy Lewartu grali na własnym boisku z Górnikiem II Łęczna. Młody zespół przeciwnika sprawił gospodarzom nieco problemów, jednak w końcowym rozrachunku, to podopieczni Grzegorza Białka wyszli zwycięsko z tego pojedynku. W 18 minucie miejscowi objęli prowadzenie. Krystian Żelisko skutecznie wykonał rzut karny i była to pierwsza bramka strzelona przez „biało-niebieskich” w tym sezonie. W 71 minucie na 2:0 podwyższył Łukasz Najda. Jednak po chwili goście zaliczyli kontaktowe trafienie i już do końca dążyli do wyrównania. Na szczęście Lewart przetrwał napór przyjezdnych i po końcowym gwizdku sędziego cieszył się z pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie.

POSZLI ZA CIOSEM

Po pierwszym komplecie punktów lubartowianie pojechali do Opola Lubelskiego na spotkanie z miejscowym Opolaninem. W meczu wyjazdowym lubartowska jedenastka zaprezentowała solidny futbol. Przełożyło się to na dwie strzelone bramki, które pozwoliły wywalczyć komplet punktów. Pierwszą bramkę w meczu w 29 minucie zdobył Krystian Żelisko. Tuż po zmianie stron Lewart prowadził już różnicą dwóch trafień. Na listę strzelców wpisał się Sebastian Rejmak, który w poprzednim sezonie występował w zespole z Opola Lubelskiego. Gospodarze odpowiedzieli bramką w 70 minucie. Do końca pojedynku nic się już nie zmieniło i to podopieczni Grzegorza Białka zgarnęli trzy oczka.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna 2:1 (1:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Krystian Żelisko z rzutu karnego w 18, Łukasz Najda w 71 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Iskierka (od 64 min. Giletycz), Niewęgłowski, Majewski, Pęksa (od 61 min. Urban), Najda (od 80 min. Duda), Pikul, Ciechański, Koneczny (od 74 min. Rejmak), Aftyka (od 89 min. Bednarczyk), Żelisko.

Opolanin Opole Lubelskie – Lewart Lubartów 1:2 (0:1);bramki dla Lewartu zdobyli: Krystian Żelisko w 29, Sebastian Rejmak w 47 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Iskierka (od 67 min. Giletycz), Niewęgłowski, Majewski, Pęksa (od 70 min. Urban), Najda (od 89 min. Duda), Pikul, Ciechański, Koneczny (od 88 min. Duda), Aftyka (od 80 min. Michałów), Żelisko (od 46 min. Rejmak).

W najbliższą sobotę 10 września, w ramach piątej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Bugiem Hanna. Początek spotkania o godzinie 16.00. Szósta kolejka zaplanowana jest na weekend 17/18 września. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Motorem II Lublin. Mecz w niedzielę 18 września rozpocznie się o godzinie 15.00.