Kopały na olimpiadzie

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Dystans? Niedźwiada zajęły siódme miejsce w turnieju finałowym w piłce nożnej kobiet w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 Zmagania najlepszych ośmiu drużyn z całego kraju, odbyły się w dniach 4-8 lipca w Rypinie (województwo kujawsko-pomorskie).
W rozgrywkach grupowych piłkarki nożne z Niedźwiady przegrały po 0:3 z ?Bronowianką? Kraków i ?Medykiem? Konin oraz pokonały 2:0 ?LUKS ECOREN? Ziemia Lubińska (bramki strzeliły Wioleta Bodzak i Natalia Warsz). W rywalizacji o miejsca 5-8 podopieczne Mariusza Baranowskiego przegrały z ?Wandą? Kraków 0:2 i wygrały z ?LUKS ECOREN? Ziemia Lubińska 2:1 (bramki strzeliły Patrycja Matejczuk i Natalia Warsz). Wyniki te pozwoliły zająć siódme miejsce w turnieju.
– Dla nas już sam awans do turnieju finałowego był wielkim sukcesem – stwierdza opiekun zespołu Mariusz Baranowski. – Uważam, że w przekroju całej rywalizacji, dziewczyny zaprezentowały się z dobrej strony. W konfrontacji z zespołami, które piłkę nożną traktują bardziej profesjonalnie, to okazało zbyt mało do osiągnięcia wyższej lokaty. Jednak siódme miejsce to i tak nasze duże osiągnięcie.
Skład UKS ?Dystans? Niedźwiada: Patrycja Matejczuk, Justyna Matejczuk, Paulina Banasiewicz, Mariola Kalbarczyk, Dominika Górska, Karolina Piesta, Sylwia Szajda, Anna Szajda, Wioleta Bodzak, Eliza Włoch, Justyna Golonka, Natalia Warsz, Milena Lato.
Opiekunami drużyny byli Mariusz Baranowski i Arkadiusz Greguła.  ig

NR 26[439]