LEWART HEGEMONEM POLSKIEGO TAEKWON-DO

Podopieczni trenerów Jeduta i Suski wygrali 25. raz mistrzostwa seniorów!!!

Przez trzy dni Ciechanów był stolicą polskiego taekwon-do. W dniach 16-18 października w tym mieście odbyły się Mistrzostwa Polski w taekwon-do juniorów i seniorów. Zawody zakończyły się sukcesem zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli przysłowiowy worek medali. Nasi przedstawiciele łącznie wywalczyli aż 26 krążki – 11 złotych, 3 srebrne i 12 brązowych. Wyniki osiągnięte w Ciechanowie pozwoliły zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród juniorów oraz pierwsze miejsce w grupie seniorów. Gwiazdą obu imprez była Oliwia Pietrzela. Młoda zawodniczka Lewartu odnotowała rewelacyjny występ zdobywając indywidualnie po dwa złote medale zarówno w kategorii juniorów i seniorów. W starszej kategorii wiekowej dodatkowa została najlepszą zawodniczką imprezy.

138 osób z 39 klubów wzięło udział w XXIX Mistrzostwach Polski juniorów w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 16-17 października w Ciechanowie.

Wśród uczestników mieliśmy siedem osób z Lewartu: Adam Bronisz, Amelia Małyska, Sylwester Cybula, Oliwia Pietrzela, Maciej Szczepański, Szymon Oniszczuk i Wiktoria Pikul. Towarzyszyli im trenerzy Jerzy Jedut i Jarosław Suska oraz sędziowie Joanna Prokop i Mariusz Boruch. Był to bardzo dobry występ młodych zawodników Lewartu. Zdobyli 10 medali – 4 złote, srebrny i 5 brązowych, dzięki czemu zostali drugą ekipą zawodów w klasyfikacji medalowej.

– Super występ zaliczyła Oliwia Pietrzela, która zdobyła dwa złote medale. Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy. Amelia Małyska zdobyła złoto w walkach i brąz w testach siły. Taka sama zdobycz medalowa i w tych samych konkurencjach przypadła w udziale Adamowi Broniszowi. Wiktoria Pikul wywalczyła trzy krążki – srebrny w układach formalnych oraz dwa brązowe, za walki i testy siły. Brąz w walkach zdobył Szymon Oniszczuk. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy drugie miejsce, a od zwycięstwa byliśmy o przysłowiowy włos. Jednak nie narzekamy, bo to były dla nas wspaniałe zawody – mówi trener Lewartu Lubartów Jarosław Suska.

Lubartowscy medaliści podczas Mistrzostw Polski juniorów:

złote medale: Oliwia Pietrzela – układy formalne 5-1 kup i walki do 50 kg, Amelia Małyska – walki powyżej 65 kg, Adam Bronisz – walki powyżej 75 kg;

srebrny medal: Wiktoria Pikul – układy formalne 5-1 kup;

brązowe medale: Wiktoria Pikul – walki do 60 kg i testy siły, Amelia Małyska – testy siły, Adam Bronisz – testy siły, Szymon Oniszczuk – walki do 75 kg.

134 osoby z 29 klubów wystąpiło w XXXIII Mistrzostwach Polski seniorów w taekwon-do. Impreza w dniach 16-18 października odbyła się w Ciechanowie.

Wśród uczestników mistrzostw była trzynastoosobowa reprezentacja Lewartu: Marcin Wronowski, Monika Wiater, Konrad Olkiewicz, Jakub Gadzała, Zuzanna Gadzała, Michał Wawryniuk, Adam Bronisz, Sylwester Cybula, Ilona Kubera, Amelia Małyska, Kaja Moskaluk, Oliwia Pietrzela i Wiktoria Pikul. Mistrzostwa seniorów w Ciechanowie były bardzo udane dla lubartowskiego klubu. Podopieczni Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli 16 medali – 7 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych. Wyniki te dały zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Stało się tak po raz dwudziesty piąty, na trzydzieści trzy rozegrane Mistrzostwa Polski seniorów. Jest to wydarzenie bez precedensu w polskim taekwon-do, a być może i w polskim sporcie. Oliwia Pietrzela, która jest jeszcze juniorką zdobyła indywidualnie dwa złote medale i dzięki temu została najlepszą zawodniczą imprezy.

– Nie będę ukrywał ogromnego zadowolenia z osiągnięć zawodników Lewartu. Ciągle jestem podekscytowany tym, co wydarzyło się w Ciechanowie. Bardzo dobra postawa w konkurencjach indywidualnych i drużynowych dała tak wspaniały wynik. Niezwykły start zaliczyła debiutantka zawodów seniorskich, aktualnie jeszcze juniorka Oliwia Pietrzela. Sięgnęła po dwa złote medale indywidualnie i dzięki temu została najlepszą zawodniczką mistrzostw. Na słowa uznania zasługują też inni zawodnicy, którzy zdobywają złote medale od wielu lat. Marcin Wronowski wywalczył złoto w układach formalnych po raz osiemnasty, a do tego dodał srebro w walkach i z drużyną dwa złota w konkurencjach drużynowych. Monika Wiater od wielu lat nie schodzi z najwyższego stopnia podium w układach formalnych. Zuzanna Gadzała kolejny raz wygrała kategorię walk do 68 kilogramów. Ogromną radość sprawili mężczyźni wygrywając prestiżowe walki drużynowe. Gratuluję całej naszej ekipie. To były wyjątkowe zawody -powiedział trener Jerzy Jedut.

Lubartowscy medaliści podczas Mistrzostw Polski seniorów:

złote medale: Oliwia Pietrzela – układy formalne stopni uczniowskich i walki do 50 kg, Marcin Wronowski – układy formalne III dan, Monika Wiater – układy formalne III dan, Zuzanna Gadzała – walki do 68 kg, drużyna mężczyzn w układach formalnych i walkach (Adam Bronisz, Sylwester Cybula, Jakub Gadzała, Konrad Olkiewicz, Michał Wawryniuk, Marcin Wronowski);

srebrne medale: Marcin Wronowski – walki do 78 kg, Jakub Gadzała – walki powyżej 85 kg;

brązowe medale: Jakub Gadzała – techniki specjalne i testy siły, Ilona Kubera – układy formalne I dan, Kaja Moskaluk – walki do 50 kg, Amelia Małyska – walki powyżej 75 kg, Zuzanna Gadzała – techniki specjalne, drużyna kobiet w układach formalnych (Zuzanna Gadzała, Ilona Kubera, Amelia Małyska, Kaja Moskaluk, Oliwia Pietrzela, Wiktoria Pikul).

We wtorek 20 października zawodnicy taekwondo spotkali się z burmistrzem Krzysztofem Paśnikiem, który gratulował im sukcesów.