LEWART PONOWNIE DRUGIM KLUBEM WOJEWÓDZTWA

W środę 4 lipca podczas zebrania sprawozdawczego Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego dokonano omówienia i podsumowania zakończonego sezonu rozgrywkowego 2017/2018. Tak, jak przed rokiem Miejski Klub Sportowy „Lewart” Lubartów zajął drugie miejsce wśród 45 klubów, jakie brały udział w rozgrywkach.

– Zdobyliśmy też czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach: żacy, młodzicy, juniorzy – pierwsze miejsce, seniorzy – drugie miejsce, kadeci – czwarte miejsce. W rozgrywkach ligowych brały udział trzy nasze drużyny. Zarówno pierwszy skład męski, jak i drużyna kobiet uplasowały się na czwartych pozycjach w tabeli drugiej ligi, a druga drużyna męska zajęła dziewiąte miejsce. Na ten sukces pracowali wszyscy zawodnicy, począwszy od tych najmłodszych – skrzatów, żaków i młodzików, których szkolenie jest ważnym ogniwem w naszym klubie. Praca z najmłodszymi oraz ich sukcesy zostały dostrzeżone przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zostaliśmy wyróżnieni i objęci programem „Pingpongowe Marzenia”, który jeszcze bardziej wspomaga nasze dotychczasowe działania. Wiele pracy i trudu wkłada nasz trener Jakub Sagan, wspomagany przez Andrzeja Pawłowskiego oraz Tadeusza Maleszyka i Mariana Sagana. Nie można nie wspomnieć o rodzicach, którzy wyjeżdżają z dziećmi i młodzieżą na zawody wojewódzkie, a także ogólnopolskie, odbywające się nawet kilkaset kilometrów od Lubartowa. Zakończony sezon udowadnia, że zajęta tak wysoka lokata nie jest dziełem przypadku. Jest na pewno ciężką pracą wielu ludzi mających wpływ na sukcesy naszych podopiecznych. Przez cały sezon inwestowały w nasz rozwój firmy: Hydro-Truck, Fer-Plast, PGK Lubartów oraz MTS Sp. J. T. Sternik M. Sternik. Z całego serca za to dziękujemy. Wspierają nas także Miasto Lubartów, Starostwo Powiatowe w Lubartowie oraz Gmina Lubartów. To właśnie dzięki nim wszystkim możemy rozwijać pasję naszych podopiecznych oraz promować Lubartów powiedział wiceprezes Lewartu Lubartów Dariusz Borzęcki.

W następnym numerze „Lubartowiaka” zamieścimy szczegółowe podsumowanie sezonu 2017/2018 Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

ig