Lubartowska liga kosza

W sobotę 5 stycznia odbyła się jedenasta kolejka rozgrywek Lubartowskiej Ligi Koszykówki Alwernia. Po pierwszych noworocznych spotkaniach liderami są: Chopin w I lidze oraz Celtic w II lidze.

Oglądając pierwszą połowę meczu otwierającego kolejkę, można było spodziewać się wyrównanej końcówki, a przynajmniej walki punkt za punkt. Niestety, niespodzianki nie było. Celtic dzięki wyrównanemu składowi i doświadczeniu sukcesywnie powiększał przewagę i zwyciężył RCEZ Team 60:43, dzięki temu zachowując pozycję lidera II ligi. Centro-Chem, żeby nie pozwolić Celticowi na ucieczkę w tabeli musiał wygrać i to zrobił. April, pomimo prób nie zdołał poważniej zagrozić rywalowi i spotkanie skończyło się wynikiem 55:34. Koszykarze ZS 2 chcieli sprawić kolejną niespodziankę, jednak w tym wypadku same chęci nie wystarczyły. Destroyers kilka razy zapomnieli o zdobywaniu punktów, co wykorzystywali licealiści, jednak brakowało ogrania i zimnej głowy. Mecz skończył się wynikiem 63:40 dla Destroyers. Zmagania w I lidze rozpoczęły drużyny Chopin i Skurcz-Team. Przez dwie kwarty było to wyrównane spotkanie. Faworyt (Chopin) nie był do końca skoncentrowany, a przeciwnik, mimo braku swego najlepszego strzelca dobrze bronił i zdobywał punkty. Jednak liderem jest się nie przez przypadek. Chopin w drugiej połowie zaczął grać tak, jak potrafi i wygrał pewnie i wysoko 68:33. Najciekawszy mecz wieczoru rozpoczął się o godzinie 18, kiedy to drużyny Dukli i Alwerni wyszły na boisko. Są to zespoły, które gonią Chopina w tabeli. Pierwsze dwie kwarty były bardzo wyrównane i nikt nie miał wyraźnej przewagi. Po przerwie drużyny wymieniały się prowadzeniem, ale nie na tyle, by miało to przesądzić o wyniku spotkania. Do przykrego incydentu doszło w trzeciej kwarcie, kiedy to zawodnik Alwerni został trafiony łokciem  w twarz i zalał się krwią. Meczu nie był w stanie dokończyć i musiał udać się do szpitala, gdzie założono mu trzy szwy. Ostatnie 15 sekund to jednopunktowe prowadzenie Alwerni i piłka w rękach najlepszego zawodnika poprzedniego sezonu – Tomasza Kiliańskiego z Dukli. Został on sfaulowany i trafił dwa rzuty osobiste. Alwernia po wznowieniu gry nie zdołała odwrócić szali na swoją korzyść i mecz wygrała Dukla 63:62. Ostatni mecz dnia, to pojedynek Partizan – Chaos. Partizan zagrał dobrą koszykówkę i wygrał 72:47. Po tej kolejce zaistniała bardzo ciekawa sytuacja w tabeli, bo trzy zespoły mają po 15 punktów. Alwernia, Dukla i Partizan próbują gonić lidera.