LUBELSZCZYZNA TOP-8

Pingpongiści Lewartu najlepsi w dwóch kategoriach

 

W weekend 28-29 maja w Kraśniku odbyła się impreza podsumowująca sezon tenisa stołowego w naszym województwie – „Lubelszczyzna TOP-8”. Z zawodników z klubów działających na terenie naszego powiatu na słowa uznania zasługują przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni trenera Jakuba Sagana okazali się najlepsi w dwóch kategoriach. Łącznie aż sześć razy stanęli na podium, zdobywając dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal.

Uczestnikami tych zawodów są zawodnicy z województwa lubelskiego, zajmujący miejsca od 1 do 8 w klasyfikacjach żaków, młodzików, kadetów i juniorów w rankingu Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego po sezonie 2015/2016. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, gdzie uczestnik musiał w ciągu kilku godzin rozegrać 7 pojedynków.

Pingpongiści Lewartu potwierdzili, że zaliczają się do czołówki wojewódzkiej w swoich kategoriach wiekowych. Na szczególne słowa uznania zasłużył Rafał Pawłowski, który okazał się najlepszy wśród żaków, a w gronie młodzików zajął drugie miejsce.

Oto miejsca, jakie zajęli w turnieju nasi przedstawiciele: żaczki – 4. Agata Lipska; żacy – 1. Rafał Pawłowski; młodziczki – 2. Julia Wójcik; młodzicy – 2. Rafał Pawłowski, 7. Damian Borzęcki, 8. Kamil Nowak; kadetki – 4. Anna Lipska; kadeci – 1. Łukasz Drzewiecki, 2. Marcin Jaszczuk, 3. Błażej Warpas, 4. Bartosz Kowalczyk; juniorzy – 4. Mateusz Baranowski, 5. Łukasz Drzewiecki, 6. Błażej Warpas (wszyscy Lewart).

ig, foto. www.lubartowskitenis.plTOP 8 kadeci