MAŁYSKA I BRONISZ NAJLEPSI PODCZAS MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW

W sobotę 7 marca w Dąbrowie Białostockiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów Taekwon-do ITF. Na starcie stanęło 136 zawodników z 14 klubów z czterech województw – lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów reprezentowało 13 osób oraz trenerzy Jerzy Jedut i Jarosław Suska.
W rywalizacji sportowej Lewart zdobył łącznie 19 medali, w tym: 9 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych. Juniorzy młodsi zdobyli 8 medali – 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe, zaś juniorzy na swoim koncie zapisali 11 krążków – 7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe. Lubartowski klub wygrał klasyfikację generalną wśród juniorów, a grupie juniorów młodszych zajął trzecie miejsce. Dwójka przedstawicieli Lewart – Amelia Małyska i Adam Bronisz, zostali najlepszymi juniorką i juniorem turnieju. Oboje zapisali na swoim koncie po 3 medale – 2 złote i brązowy.

Lubartowscy medaliści:

Juniorzy młodsi:
Kacper Pietrzela – I miejsce układy formalne 1 kup-II dan, I miejsce walki do 58 kg
Natalia Budzyńska – II miejsce techniki specjalne, III miejsce walki do 55 kg
Mateusz Wrotkowski – II miejsce walki do 64 kg

Kacper Wójcik – II miejsce walki powyżej 70 kg

Amelia Sieńczak – III miejsce układy formalne 6-2 cup
Zuzanna Kiliańska – III miejsce techniki specjalne

Juniorzy:
Amelia Małyska – I miejsce walki powyżej 65 kg, I miejsce techniki specjalne, III miejsce układy formalne I-III dan

Adam Bronisz – I miejsce walki powyżej 75 kg, I miejsce techniki specjalne, III miejsce układy formalne I-III dan

Oliwia Pietrzela – I miejsce układy formalne 5-1 kup, I miejsce walki do 50 kg

Szymon Oniszczuk – I miejsce walki do 75 kg

Maciej Szczepański – II miejsce układy formalne 5-1 kup, II miejsce walki do 62 kg.