MEMORIAŁ GRZEGORZA FALKOWICZA

W niedzielę 30 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie odbył się III Memoriał Grzegorza Falkowicza w halowej piłce nożnej. W turnieju wystąpiło 16 drużyn, a rywalizacja zakończyła się zwycięstwem zespołu Piłkarska Geriatria. Organizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie, Komitet Organizacyjny oraz rodzina śp. Grzegorza Falkowicza.

Główną ideą turnieju było upamiętnienie i wspomnienie Grzegorza Falkowicza. Na parkiecie rywalizowało wielu zawodników, którzy znali, a często razem grali w piłkę ze śp. Grzegorzem, powszechnie znanym jako „Falko”. Zmagania obserwowała najbliższa rodzina, zmarłego w 2018 roku byłego piłkarza Lewartu. W tym roku uczestnicy wspominali także śp. Przemysława Tomalę, który zmarł w 2021 roku. Przez wiele lat „Przemo” był wiodącą postacią rozgrywek halowej piłki nożnej, a przez kilka lat występował w jednej drużynie z Grzegorzem Falkowiczem. Na koszulkach wszystkich drużyn widoczny był napis „Przemku pamiętamy”.

Memoriał oficjalnie otworzył Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik. W swoim wystąpieniu wyraził radość z tak licznego udziału amatorów gry w piłkę nożną. Powiedział też, że jest pomysł reaktywowania w Lubartowie rozgrywek halowej piłki nożnej. Słowa te spotkały się z dużym aplauzem zebranych. Okazałe puchary i statuetki dla najlepszych zawodników wręczyli: Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Aneta Symbor oraz rodzina śp. Grzegorza Falkowicza – Jolanta i Natalia Falkowicz.

Wyniki III Memoriału Grzegorza Falkowicza:

  1. Piłkarska Geriatria, 2. BBA 4.0, 3. Lewart Lubartów, 4. LKS Kamionka, 5. Szybka Setka, 6. FC Joker, 7. Piątek, 8. Lampart Ostrówek, 9. Perła, 10. Roto, 11. Iskra, 12. Polesie, 13. Stella, 14. PGE Lubartów, 15. Masa Szczekarków, 16. Kar-dasz.

Zwycięski zespół (Piłkarska Geriatria) występował w następującym składzie: Adrian Barwiński, Łukasz Ciołecki, Daniel Cyranek, Bartosz Kot, Łukasz Iwanek, Erwin Nogal, Marek Och, Paweł Sagan.

Zawodnikiem turnieju wybrano Tomasza Dudziaka (PGE Lubartów), a najlepszym bramkarzem Łukasza Iwanka (Piłkarska Geriatria). Królem strzelców został Jakub Chmielewski (Lewart Lubartów), który zapisał na swoim koncie 4 gole. Specjalną pamiątkową statuetkę ufundowała rodzina Falkowiczów. Trafiła ona w ręce Przemysława Aftyki, który wymyślił i wniósł ogromy wkład w organizację trzech edycji memoriału.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy: rodzinie śp. Grzegorza Falkowicza, sędziemu Michałowi Domańskiemu, fotografowi Konradowi Hudasiowi, Łukaszowi Iwankowi, Łukaszowi Juchniewiczowi, Powiatowi Lubartowskiemu (Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie Zbigniewowi Sajdzie), MD MEDICA.

30 stycznia odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie piłkarskich zmagań pojawiły się wolontariuszki, które zebrały do puszek pieniądze od uczestników. To był bardzo miły widok, gdy część piłkarzy grało swoje mecze z czerwonym serduszkiem na koszulce. Przez cały czas trwania memoriału można było oglądać prezentację multimedialną, która zawierała zdjęcia i film przedstawiające piłkarską drogę „Falka” oraz zdjęcia z I i II edycji memoriału. Prezentacja ta jest zamieszczona m.in. na fb MOSiR Lubartów.

ig, foto Konrad Hudaś