Mistrzostwa Polski w ping pongu

W weekend 12-13 listopada w Gdańsku w hali im. Andrzeja Grubby rozegrano Mistrzostwa Polski w Ping Pongu. W zawodach wystąpiło 57 osób, w tym dwójka przedstawicieli Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów Anna Lipska i Konrad Kudło.

W ping ponga gra się rakietką bez typowej okładziny, używanej przez tenisistów stołowych. Tradycyjna warstwa drewniana jest pokryta „sand paper” (przypomina drobny papier ścierny). W meczach gra się do dwóch lub trzech (w finale) setów, w każdym z nich do 15 punktów. Urozmaiceniem jest przepis, że raz w meczu można zmienić kolor piłki, co oznacza, że gra się tzw. „double point ball”. Może to zrobić serwujący, o ile nie zdobył w secie więcej niż 12 punktów. Jeżeli wygra tę piłkę, to dostaje dwa punkty, gdy przegra – przeciwnik dostaje punkt. Cały mecz gra się pomarańczową piłką, a białą tylko „double point ball”.

Jak w tej nietypowej rywalizacji poradzili sobie zawodnicy Lewartu? Oboje dobrze spisali się w grupowych grach eliminacyjnych i awansowali do turnieju głównego. Ostatecznie Anna Lipska zajęła 15 lokatę, a Konrad Kudło miejsce 17-24.

ig