Mistrzostwo Polski dla Weroniki Dajek

W Rzeszowie 30 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Szachach Błyskawicznych. Klub LUKS Lubartów reprezentowała Weronika Dajek, która dzień wcześniej wywalczyła Wicemistrzostwo Polski w Szachach Szybkich do lat 8.

Turniej był bardzo mocno obstawiony przez utytułowane zawodniczki z całej Polski z m.in. MKS MOS Wieliczka, UKS „Hetman” Częstochowa, KSz Polonia Wrocław czy KSz Jagiellonia Białystok. Walka o zwycięstwo w turnieju trwała do ostatniej rundy i była bardzo zacięta. W ostatniej rundzie Weronika wygrała swoją partię i tym samym została Mistrzynią Polski Juniorów i Młodzików w szachach błyskawicznych w grupie dziewcząt do lat 8.

Puchary wręczył Radosław Jedynak – Prezes Polskiego Związku Szachowego.

Warto dodać, że wakacje dla Weroniki były bardzo udane jeżeli chodzi o sukcesy szachowe. Weronika zaczęła je od zwycięstwa Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych do lat 8,  następnie  zdobyła Wicemistrzostwo Polski w Szachach Szybkich a kończąc je zdobyła Mistrzostwo Polski w Szachach Błyskawicznych w tej samej kategorii. Wyjazdy odbyły się dzięki środkom Gminy Miasto Lubartów.