NA LEWART NIE MA MOCNYCH

19 medali zdobytych podczas Grand Prix Polski seniorów i juniorów

W dniach 19-21 marca w Pruszczu Gdańskim odbyły się zawody Grand Prix Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W imprezie rywalizowało 320 osób z 40 klubów, w tym piętnastoosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Zawody zorganizowane zostały w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami i zostały podzielone na dwa dni.

Lewart AGS Lubartów reprezentowany był przez 15 osób: Marcin Wronowski, Monika Wiater, Jakub Gadzała, Zuzanna Gadzała, Amelia Małyska, Sylwester Cybula, Oliwia Pietrzela, Kacper Pietrzela, Mateusz Wrotkowski, Szymon Oniszczuk, Wiktoria Pikul, Natasza Niedobit, Hubert Kowalski, Maciej Szczepański i Oliwia Romanek. Zawodnikom towarzyszyli trenerzy Jerzy Jedut i Jarosław Suska oraz sędziowie Joanna Prokop i Mariusz Boruch. Wyjazd do Pruszcza Gdańskiego był dla lubartowskich zawodników niezwykle udany. W obu kategoriach wiekowych – seniorskiej i juniorskiej, Lewart zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Marcin Wronowski zdobywając dwa złote medale został uznany za najlepszego seniora turnieju.

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdominowali zawody. W klasyfikacji generalnej zawodów Lewart zajął pierwsze miejsce (19 medali – 12 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe). W rywalizacji seniorów nasi przedstawiciele uplasowali się na pierwszym miejscu. Na sukces wśród seniorów złożyło się 11 medali – 7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy. Lubartowscy juniorzy, którzy także zajęli pierwsze miejsce wrócili do domu z 8 medalami – 5 złotymi, 2 srebrnymi i 1 brązowym.

Lubartowscy medaliści zawodów w Pruszczu Gdańskim:

seniorzy: złote medale – Marcin Wronowski w układach formalnych III dan i w walkach do 78 kg, Monika Wiater w układach formalnych III-VI dan, Oliwia Pietrzela w walkach do 50 kg, Zuzanna Gadzała w walkach do 68 kg, Amelia Małyska w walkach powyżej 75 kg, Kacper Pietrzela w walkach do 57 kg; srebrne medale – Jakub Gadzała w układach formalnych I dan i w walkach powyżej 85 kg, Zuzanna Gadzała w technikach specjalnych; brązowy medal – Amelia Małyska w układach formalnych I dan;

juniorzy: złote medale – Natasza Niedobit w walkach 5-2 kup do 45 kg, Oliwia Romanek w walkach 5-2 kup powyżej 65 kg, Oliwia Pietrzela w walkach 1 kup-dan do 50 kg, Kacper Pietrzela w walkach 1 kup-dan do 56 kg, Maciej Szczepański w walkach 1 kup-dan do 62 kg; srebrne medale – Amelia Małyska w walkach 1 kup-dan powyżej 65 kg, Hubert Kowalski w walkach 5-2 kup do 68 kg; brązowy medal – Wiktoria Pikul w układach formalnych kup.