Nareszcie jakiś punkt

Seria bez zdobyczy punktowej piłkarzy Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno została przerwana. Podopieczni Przemysława Aftyki zremisowali 1:1 w Rokitnie z Granitem Bychawa. Zdobyty punkt cieszy i pozwala z optymizmem patrzeć na ostatni mecz w tej rundzie, który zespół rozegra w najbliższą niedzielę. Po piętnastu kolejkach drużyna zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli.
Niedzielny przeciwnik zalicza się do czołowych drużyn lubelskiej okręgówki, plasując się na trzecim miejscu w tabeli. Miejscowi z respektem podeszli do tego pojedynku. Nieco przestraszeni oddali inicjatywę faworytowi. Piłkarze z Bychawy lepiej operowali piłką, zaś gospodarze szukali swych szans przy stałych fragmentach gry. Do przerwy nie padła żadna bramka. Po zmianie stron siły na boisku wyrównały się. O losach meczu zadecydowały stałe fragmenty. W 60 minucie goście wykonywali rzut rożny. Piłka zagrana była na tzw. krótki słupek. Obrońcy nie zdążyli przeszkodzić jednemu z zawodników gości, a ten z najbliższej odległości musnął piłkę nogą i pokonał Łukasza Witkowskiego. Wyrównanie padło w 78 minucie. Tym razem rożny wybijali gospodarze. Piłka dośrodkowywana była na bliższy słupek. Najlepiej ustawił się Artur Szkutnik i po jego uderzeniu głową, bramkarz zmuszony był wyjąć piłkę z siatki. Chwilę później Szkutnik mógł zostać bohaterem spotkania. Niestety w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem. Piłkarze Pogoni 07-Perły mieli w tym pojedynku jeszcze dwie doskonałe okazje na zmianę wyniku, jednak nie wykorzystali ich Kamil Szysiak i Rafał Michoń.
Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno – Granit Bychawa 1:1 (0:0); gola dla Pogoni 07 Perły w 78 minucie zdobył Artur Szkutnik.
Skład Pogoni 07-Perły: Witkowski – Jankowski, Cyranek, Kamiński, Robert Michoń, Szkutnik, Szysiak (od 72 min. Protas), Miziołek, Nogal (od 75 min. Karol Karwat), Wójcik (od 55 min. Buzek), Rafał Michoń. W najbliższą niedzielę piłkarze Pogoni 07-Perły rozegrają ostatnie spotkanie ligowe tej rundy. Jako gospodarz podejmowali będą Wisłę Annopol. Początek pojedynku na boisku w Rokitnie o godzinie 12.00. Będzie to zaległy mecz z 13 kolejki. Gospodarze wystąpią w nim znacznie osłabieni. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrają Erwin Nogal, Daniel Cyranek i Artur Szkutnik.
Tekst i foto: I. Góźdź