Nie zdobyli punktów

W ostatnim czasie piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali kolejne trzy ligowe spotkania. W meczach z Huraganem Międzyrzec Podlaski, Motorem II Lublin i Górnikiem II Łęczna podopieczni Tomasza Mitury nie wzbogacili swojego dorobku punktowego. Po sześciu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli wśród dwunastu drużyn z dorobkiem sześciu punktów zajmują dziesiąte miejsce.

 

HURAGAN MINIMALNIE LEPSZY

Po dwóch kolejnych zwycięstwach, w czwartej kolejce piłkarze Lewartu grali w Międzyrzecu Podlaskim z miejscowym Huraganem. Mecz doskonale rozpoczął się dla gospodarzy, którzy w 8 minucie objęli prowadzenie. Przeciwnik doskonałą okazję na zmianę rezultatu miał w 57 minucie, kiedy to sędzia podyktował rzut karny. Zamiary strzelca wyczuł Damian Podleśny i uchronił swój zespół od straty gola. W ofensywie gracze z Lubartowa nie prezentowali się zbyt dobrze. Sporadycznie zagrażali bramce gospodarzy. Tym samym mecz, który nie miał jednostronnego przebiegu zakończył się minimalnym zwycięstwem rywali. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany obrońca Lewartu Kajetan Kamiński.

PUNKTY UCIEKŁY PO ZMIANIE STRON

Rezerwy Motoru Lublin pokazały w Lubartowie, że nie przypadkiem są liderem rozgrywek. Młody lubelski zespół zasłużył na komplet punktów, choć żeby to osiągnąć musiał się solidnie napracować. Jako pierwsi w tym pojedynku cieszyli się jednak gospodarze. W 15 minucie po stałym fragmencie gry najlepiej w polu karnym odnalazł się Damian Kuzioła i pokonał bramkarza. Miejscowi prowadzili do 73 minuty. Z przebiegu boiskowych wydarzeń nawet remis byłby dobrym wynikiem dla podopiecznych Tomasza Mitury. Jednak rozstrzygnięcie dające podział punktów utrzymało się zaledwie przez kilka minut. Lider dopiął swego i w 77 minucie wyszedł na prowadzenie. Gospodarze nie potrafili już odwrócić losów spotkania i komplet punktów zgarnęli goście. Bardzo dobry mecz w drużynie Lewartu rozegrał bramkarz Damian Podleśny. Jego doskonałej postawie „biało-niebiescy” zawdzięczają, że w tym meczu stracili tylko dwie bramki.

WPADLI W MAŁY DOŁEK

W szóstej kolejce rozgrywek zespół z Lubartowa grał na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna. Mecz odbył się w Milejowie i niestety nie przyniósł naszej jedenastce zdobyczy punktowej. Lewart dwa razy gonił wynik i doprowadzał do remisu, jednak nie był już w stanie odpowiedzieć na trafienie gospodarzy z 90 minuty. Przeciwnik objął prowadzenie w 15 minucie, a wyrównał tuż przed zmianą stron Aleks Aftyka. Na 2:1 rezerwy Górnika trafiły w 58 minucie. Po 8 minutach na listę strzelców wpisał się Dawid Iskierka i ponownie na tablicy wyników był remis. Wydawało się, że zespoły podzielą się punktami. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. W 90 minucie pokonali bramkarza Lewartu i zgarnęli pełną pulę. Dla podopiecznych Tomasza Mitury była to trzecia kolejna porażka w spotkaniu ligowym. „Biało-niebiescy” wpadli w mały dołek. Już w sobotę będą mieli okazję wydostać się z niego. Na własnym boisku zagrają z Włodawianką Włodawa i będzie doskonała okazja na podreperowanie konta punktowego.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Huragan Międzyrzec Podlaski – Lewart Lubartów 1:0 (1:0).

Skład Lewartu: Podleśny – Kamiński, Kuzioła, Niewęgłowski, Tomasiak, Michałów, Gliniak, Majewski (od 81 min. Sokół), Duda (od 60 min. Lipski), Żuk (od 60 min. Bednarczyk), Aftyka.

Lewart Lubartów – Motor II Lublin 1:2 (1:0); bramkę dla Lewartu w 15 minucie zdobył Damian Kuzioła.

Skład Lewartu: Podleśny – Tomasiak (od 74 min. Urban), Kuzioła, Niewęgłowski, Iskierka, Michałów (od 86 min. Duda), Gliniak, Majewski, Żuk (od 71 min. Zdunek), Aftyka (od 78 min. Bednarczyk), Bielecki (od 46 min. Lipski).

Górnik II Łęczna – Lewart Lubartów 3:2 (1:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Aleks Aftyka w 45, Dawid Iskierka w 67 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Kamiński (od 70 min. Lipski), Kuzioła, Niewęgłowski, Tomasiak, Duda (od 60 min. Iskierka), Gliniak, Majewski, Żuk (od 85 min. Sokół), Aftyka, Bielecki (od 46 min. Michałów).

W najbliższą sobotę 11 września, w ramach siódmej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Włodawianką Włodawa. Początek spotkania o godzinie 16.30. Ósma kolejka zaplanowana jest na weekend 18/19 września. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Orlętami Łuków. Mecz w niedzielę 19 września rozpocznie się o godzinie 16.00.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź