Nowi strzelają, a Lewart przegrywa

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli serię gier kontrolnych, które przygotują zespół do rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w lubelskiej IV lidze. W pierwszym sparingu podopieczni Grzegorza Białka przegrali w Lubartowie 1:2 z Orlętami Radzyń Podlaski. W drugim zimowym meczu „biało-niebiescy” ulegli w Lublinie rezerwom Motoru 1:4.

W pierwszym zimowym sparingu Lewart grał w Lubartowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią z Orlętami Radzyń Podlaski. Rywal występuje w III lidze – o szczebel wyżej niż lubartowianie. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Tuż po zmianie stron do siatki przeciwnika trafił Mateusz Kompanicki, czyli jedno z zimowych wzmocnień zespołu. Prowadzenie miejscowych utrzymało się tylko przez kilka minut. Goście po bramce wyrównującej potrafili zdobyć jeszcze jedną bramkę, zapewniając sobie zwycięstwo.

W niedzielę 4 lutego Lewart grał w Lublinie z rezerwami pierwszoligowego Motoru. W pierwszej odsłonie „biało-niebiescy” mieli dużą przewagę, którą udokumentowali golem strzelonym przez Krystiana Żeliskę. Druga połowa już nie była tak udana dla lubartowian. Kilka poważnych błędów zostało wykorzystanych przez młodych piłkarzy z Lublina. Porażka 1:4 nie do końca oddaje przebieg wydarzeń na boisku, ale w piłce nożnej liczą się gole, a w tej statystyce zdecydowanie lepsi byli rywale.

W dwóch spotkaniach kontrolnych bramki dla Lewartu zdobyło dwóch starych-nowych piłkarzy, czyli Mateusz Kompanicki i Krystian Żelisko. Po tych wzmocnieniach formacja ofensywna prezentuje się okazale. Nieco gorzej wygląda sytuacja w defensywie. Po ostatnim meczu jesieni z drużyną pożegnał się Dawid Iskierka. Teraz zanosi się na to, że wiosną nie zobaczymy dwóch innych piłkarzy. Są to Filip Michałów i Tomasz Urban. Do tego kontuzję ciągle leczy Adrian Pikul. Te ubytki sprawiają, że sztab szkoleniowy chce uzupełnić kadrę. W zimowych sparingach testowanych jest dwóch zawodników.

Lewart Lubartów – Orlęta Radzyń Podlaski 1:2; bramkę dla Lewartu zdobył Mateusz Kompanicki.

Skład Lewartu: Podleśny – Majewski, Niewęgłowski, Gede, Plesz, Kompanicki, Wolski, zawodnik testowany, Najda, Myśliwiecki, Żelisko; grali także: Tutaj, Aftyka, Marciniak, Socha, Sulowski, zawodnik testowany.

Motor II Lublin – Lewart Lubartów 4:1; bramkę dla Lewartu zdobył Krystian Żelisko.

Skład Lewartu: Podleśny – zawodnik testowany, Niewęgłowski, Majewski, Plesz, Kompanicki, Wolski, Aftyka, Najda, Myśliwiecki, Żelisko; grali także: Tutaj, Gede, Zieliński, Socha, Sulowski, zawodnik testowany.

Najbliższy mecz kontrolny piłkarze Lewartu rozegrają w najbliższy piątek 9 lutego. O godzinie 17.00 rozpocznie się pojedynek z Huraganem Międzyrzec Podlaski.