Ostatnie przygotowania piłkarzy

Choć pogoda jak na razie nie jest wiosenna, to już w najbliższą sobotę swój pierwszy mecz w rundzie rewanżowej lubelskiej IV ligi rozegrają piłkarze Lewartu Lubartów. Druga z naszych drużyn – Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno wybiegnie na murawę by zagrać swoje inauguracyjne spotkanie tydzień później.

W sobotę Lewart inauguruje rozgrywki

Zespoły z IV ligi miały rozpocząć rundę wiosenną w miniony weekend. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne Lubelski Związek Piłki Nożnej odwołał pierwszą kolejkę, przenosząc ją równocześnie na środę 10 kwietnia. Tym samym, Lewart swój pierwszy wiosenny mecz rozegra w Lubartowie. W Wielką Sobotę podopieczni Grzegorza Białka podejmowali będą GKS II Bogdanka. Spotkanie rozpocznie się na stadionie przy ulicy Parkowej o godzinie 12.00.

– Cieszę się, że już rozpoczyna się runda rewanżowa w naszych rozgrywkach mówi trener Lewartu Lubartów Grzegorz Białek. – Ze względów organizacyjnych i pogodowych, to były bardzo trudne przygotowania. Nie wszystko odbyło się tak, jak sobie to zaplanowałem, ale szczęśliwie zakończyliśmy okres przygotowawczy. Jeżeli chodzi o naszą sytuację kadrową, to uważam, że wiosną będziemy dysponowali szerszym składem. Na plus należy zaliczyć zaangażowanie juniorów, którzy jesienią grali w barwach MOSiR Lewart Lubartów. W rozgrywkach wiosennych występowali będą jako Lewart. To bardzo dobre rozwiązanie, które zapewni porządną ławkę rezerwowych drużynie seniorów. Ci, którzy nie zmieszczą się w składzie meczowym seniorów, zagrają w rozgrywkach juniorów. Unikniemy sytuacji z jesieni, gdy w niektórych meczach seniorów na ławce siedziało zaledwie dwóch rezerwowych. Trzon jedenastki stanowili będą doświadczeni piłkarze – Patryk Grzegorczyk, Maciej Jezior, Przemysław Kosmala i Borys Kaczmarski. Z podstawowych piłkarzy ubył pomocnik Andrzej Gutek, który Lubartów zamienił na Niedrzwicę Dużą. Na jego miejsce sprowadziliśmy dwóch wartościowych piłkarzy – Jacka Tymosiaka (GKS II Bogdanka) oraz Łukasza Sobiecha (Lublinianka-Wieniawa). Patrząc na skład jesienny i obecny, to na pewno nie jest gorzej. Jestem optymistą przed rundą wiosenną.

Druga z naszych jedenastek – Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno swój pierwszy wiosenny mecz w lubelskiej klasie okręgowej zagra tydzień później, niż Lewart. W niedzielę 7 kwietnia podopieczni Przemysława Aftyki zagrają jako gospodarz z Unią Wilkołaz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00 na boisku przy ulicy Parkowej w Lubartowie.

– Przed nami jasny i precyzyjny cel mówi trener Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno Przemysław Aftyka. – Podczas wiosennych rozgrywek postaramy się zachować ligowy byt. Nie będzie to łatwe zadanie, ale mam nadzieję, że wspólnie podołamy wyzwaniu. Zagramy swoim składem, którym graliśmy jesienią. Nie przewidujemy wzmocnień.

W następnym numerze „Lubartowiaka”, który ukarze się 9 kwietnia zamieścimy skarb kibica na rundę wiosenną sezonu 2012/2013. Znajdą się w nim informacje o obu naszych zespołach – Lewarcie Lubartów i Pogoni 07-Perle Lubartów Rokitno.

ig