Pierwsze ligowe ruchy

W Lubartowskim Ośrodku Kultury (25 stycznia) zainaugurowano rozgrywki Lubartowskiej Ligi Szachowej 2013. Na starcie stanęło 15 zawodników. Bezkonkurencyjnym okazał się Andrzej Rogoza zdobywając komplet 7 punktów. Drugi był Dariusz Jarosińskich przegrywając ze zwycięzcą, remisując z Jakubem Kurlakiem i Michałem Ramusiewiczem; Trzeci był Paweł Ślisz – 4,5 pkt.

Wśród juniorów najlepszy był Arkadiusz German – 4 pkt; drugi Michał Ramusiewicz –3,5 pkt, trzeci Sykut Alan – 3 pkt.

Novum w tegorocznych rozgrywkach jest zmiana tempa na 10 minut plus 3 sekundowy bonus za ruch. Ma to wyeliminować tzw. grę na czas. Z praktyki jednak wyszło że inkrement jest zbyt mały i  w kolejnym turnieju 22 lutego bonus zostanie zwiększy do 5 sekund. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do uczestnictwa w rozgrywkach ligi, która ma charakter otwarty.

Sposób na nudę? Ferie z szachami!

Lubartowski Ośrodek Kultury po raz dziesiąty organizuje feryjny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Przez cały drugi tydzień ferii (od 18 do 22 lutego) w godzinach od 11:00 do 14:00 rozgrywane będą niezależne turnieje. Do końcowej klasyfikacji zaliczać się będzie 4 najlepsze wyniki z 5 turniejów. Aby być sklasyfikowanym wystarczy zagrać w jednym turnieju. Dla najlepszych czekają medale, dla wszystkich dyplomy w kategoriach: do lat 10, do lat 15, do lat 20. Dla nie umiejących grać – błyskawiczny kurs szachowy. Udział w turnieju jak i zajęciach jest bezpłatny. Zapraszamy