Piłkarze Lewartu grają mecze kontrolne

Już za dwa tygodnie rozpocznie się nowy sezon w lubelskiej IV lidze. W rozgrywkach na tym szczeblu wystąpią piłkarze Lewartu Lubartów. Tym razem przerwa między rozgrywkami w najstarszym stowarzyszeniu kultury fizycznej w naszym mieście przebiegła spokojnie. Przed nowym sezonem zapowiadają się jedynie kosmetyczne zmiany w składzie „biało-niebieskich”. Rozgrywki w IV lidze lubelskiej sezonu 2023/2024 rozpoczną się 12 sierpnia.

Przypominamy, że IV liga lubelska w sezonie 2023/2024 składała się będzie z 19 zespołów: Lublinianka Lublin (spadkowicz z III ligi), Tomasovia Tomaszów Lubelski, Kryształ Werbkowice, Górnik II Łęczna, Stal Kraśnik, Lewart Lubartów, Motor II Lublin, Gryf Gmina Zamość, Huragan Międzyrzec Podlaski, Opolanin Opole Lubelskie, Granit Bychawa, Stal Poniatowa, Powiślak Końskowola, Start 1944 Krasnystaw (drużyny w poprzednim sezonie grające w IV lidze) oraz KS Drzewce, Ogniwo Wierzbica, Grom Kąkolewnica, Janowianka Janów Lubelski, Łada 1945 Biłgoraj (beniaminkowie). Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w każdej kolejce jeden zespół będzie pauzował.

Znany jest już terminarz rozgrywek czwartej ligi lubelskiej w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024. Lubartowianie rozpoczną zmagania od spotkania u siebie. Na inaugurację, w pierwszej kolejce (w sobotę 12 sierpnia, początek o godzinie 17.00) zagrają z Granitem Bychawa. W drugiej kolejce (wtorek 15 sierpnia) spotkają się w meczu wyjazdowym z beniaminkiem, Gromem Kąkolewnica. W trzeciej kolejce (w sobotę 19 sierpnia, początek o godzinie 17.00) czeka „biało-niebieskich” domowy mecz ze Stalą Poniatowa. Ostatnia jesienna kolejka zaplanowana jest na weekend 11-12 listopada.

W przerwie między rozgrywkami dużą uwagę kibiców przyciągają sprawy kadrowe. To już drugi sezon, gdy w Lubartowie zanosi się na stabilizację. Kadra zespołu nieznacznie zmieni się od tej z rundy wiosennej. W Lewarcie najprawdopodobniej zostaną najważniejsi zawodnicy – Damian Podleśny, Jakub Niewęgłowski, Aleks Aftyka, Łukasz Najda, Adrian Pikul, Kamil Zieliński, Filip Michałów. Do zespołu dołączył już Paweł Myśliwiecki. Ten wychowanek Lublinianki Lublin to napastnik, a ostatnie trzy sezony spędził w Chełmiance Chełm. W Lewarcie ma zastąpić Krystiana Żeliskę i zapewnić drużynie skuteczność pod bramką rywali. Z Lubartowem pożegnało się dwóch ważnych piłkarzy. Bartłomiej Koneczny odszedł do Stali Kraśnik, a Damian Kuzioła postanowił zakończyć swoją przygodę z piłką. Z informacji płynących z lubartowskiego klubu wynika, że jest szansa by w rundzie jesiennej w barwach Lewartu zagrał Krystian Żelisko. „Żelek” ciągle przebywa poza granicami Polski, ale najprawdopodobniej wróci i w części rundy wspomoże kolegów na boisku. Z zespołem trenuje kilku nowych zawodników. Trener Grzegorz Białek chciałby pozyskać szczególnie piłkarzy na środek obrony i na bok pomocy.

Przygotowując się do nowego sezonu piłkarze Lewartu rozegrali do tej pory trzy spotkania kontrolne. Wszystkie z ligowymi rywalami. W pierwszym z nich przegrali 2:4 na własnym boisku z Kryształem Werbkowice. Na listę strzelców wpisali się Kacper Sulowski oraz zawodnik testowany. W drugim lubartowianie wygrali u siebie 1:0 z Górnikiem II Łęczna, a bramkę zdobył zawodnik testowany. W ostatnim z dotychczas rozegranych sparingów podopieczni Grzegorza Białka pokonali 3:2 w Międzyrzecu Podlaskim miejscowy Huragan, po bramkach strzelonych przez Aleksa Aftykę, Pawła Myśliwieckiego i Łukasza Najdę.

W planach są jeszcze mecze kontrolne z Motorem II Lublin, Stalą Poniatowa i Startem 1944 Krasnystaw.

Dokumentacja spotkań kontrolnych piłkarzy Lewartu:

Lewart Lubartów – Kryształ Werbkowice 2:4; gole dla Lewartu zdobyli: Kacper Sulowski i zawodnik testowany – po 1.

Skład Lewartu: Podleśny – Pęksa, Niewęgłowski, Majewski, Urban, Michałów, Sulowski, Zieliński, Pikul, Bednarczyk, zawodnik testowany; a także: Tutaj, Iskierka, Barszczyk, Guz, Raczkowski, zawodnik testowany.

Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna 1:0; gola zdobył zawodnik testowany.

Skład Lewartu: Podleśny – Pęksa, Niewęgłowski, zawodnik testowany, Urban, zawodnik testowany, Sulowski, Pikul, Zieliński, Bednarczyk, Myśliwiecki; a także: Tutaj, Duda, Majewski, Iskierka, Guz, Raczkowski, zawodnik testowany.

Huragan Międzyrzec Podlaski – Lewart Lubartów 2:3; gole dla Lewartu zdobyli: Aleks Aftyka, Paweł Myśliwiecki, Łukasz Najda – po 1.

Skład Lewartu: Podleśny – zawodnik testowany, Niewęgłowski, zawodnik testowany, Iskierka, zawodnik testowany, Sulowski, Zieliński, Najda, Aftyka, Myśliwiecki; a także: Tutaj, Ciechański, Pęksa, Duda, Bednarczyk, Barszczyk.

Tekst i foto Ireneusz Góźdź