PIŁKARZE ROZPOCZĘLI PRZYGOTOWANIA DO ROZGRYWEK W III LIDZE

W pierwszym meczu kontrolnym Lewart przegrał ze Świdniczanką

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Jako beniaminek zagrają w III lidze. Nie jest jeszcze znany termin inauguracji rozgrywek. Będzie to miało miejsce najprawdopodobniej na początku sierpnia. Ekipa z Lubartowa ma już za sobą pierwszy mecz kontrolny, w którym musiała uznać wyższość Świdniczanki Świdnik.

Jak już informowaliśmy-  Lewart otrzymał licencję na grę w III lidze. Starania działaczy zakończyły się sukcesem i dzięki temu będziemy mogli w Lubartowie oglądać futbol na wyższym poziomie. Rozgrywki III ligi, w której zagra Lewart obejmują cztery województwa – lubelskie, małopolskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Przyszli przeciwnicy to m.in.: Podhale Nowy Targ, Siarka Tarnobrzeg, Wisłoka Dębica, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz lubelskie drużyny – Wisła Puławy, Stal Kraśnik, Avia Świdnik, Hetman Zamość, Orlęta Radzyń Podlaski, Chełmianka Chełm, Podlasie Biała Podlaska. Oprócz Lewartu beniaminkami będą też: KS Wiązownica (podkarpackie), ŁKS Łagów (świętokrzyskie), Unia Tarnów lub Cracovia II Kraków (małopolskie). Wśród rywali lubartowskiej jedenastki są zespoły, które w przeszłości występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Piękny, nowy obiekt sportowy przy ulicy Parkowej już niebawem doczeka się oficjalnej inauguracji na szczeblu III ligi.

Podopieczni trenera Tomasza Bednaruka przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 22 czerwca. Treningi odbywają się w Lubartowie. Zespół zagra kilka spotkań kontrolnych. W zajęciach uczestniczy większość piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie zakładali koszulkę Lewartu. Zanosi się na niewielkie zmiany w kadrze. Z Lewartem żegna się Karol Bujak. Przez sześć sezonów występował w drużynie z ulicy Parkowej. Cały poprzedni sezon stracił z powodu kontuzji. Teraz wraca do Górnika II Łęczna, gdzie będzie pełnił funkcję drugiego trenera i zawodnika. Dziękujemy byłemu kapitanowi Lewartu za sześć sezonów spędzonych w Lubartowie. Innych pracodawców szukają Hubert Kotowicz i Mateusz Filipczuk. Nowy kontrakt z działaczami negocjuje Konrad Nowak. Przeciwko Świdniczance zagrał Michał Budzyński, jednak najprawdopodobniej zabraknie go w składzie Lewartu. Mówi się o tym, że zagra w… Świdniczance. Zespół ten to beniaminek lubelskiej IV ligi, którego aspiracje i ambicje sięgają III ligi. Drużynę finansowo wspiera sponsor, który postawił cel do realizacji, czyli awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W środowisku piłkarskim powszechna jest opinia, że nie skąpi finansów na funkcjonowanie zespołu. Przekłada się to na zawodników, których ściąga do drużyny. Do Świdnika w letnim okienku transferowym trafił m.in. były piłkarz Lewartu Michał Zuber. Zagrał już przeciwko lubartowskiej jedenastce i zdobył jedną z bramek. Teraz klub ze Świdnika zarzucił sieci na Budzyńskiego. Jego ewentualne odejście z Lubartowa postawi przed szkoleniowcem Lewartu trudne zadanie zastąpienia czołowej postaci defensywy. Jednak w piłce nożnej nie ma ludzi niezastąpionych. Odejście jednych jest szansą dla innych. Tak też zapewne będzie w Lubartowie. W meczu kontrolnym zagrało czterech testowanych, młodych piłkarzy. Są to w komplecie młodzieżowcy, z Łęcznej, Lublina, a jeden z okolic Lubartowa.

Przygotowując się do nowego sezonu piłkarze Lewartu rozegrali już pierwszy mecz kontrolny. W sobotę 27 czerwca na bocznym boisku Areny Lublin odbyło się spotkanie dwóch beniaminków – Lewartu Lubartów (III liga) i Świdniczanki Świdnik (IV liga). Sparing 3:1 wygrał zespół ze Świdnika. W planach są jeszcze pojedynki z Granitem Bychawa (sobota 4 lipca godzina 11.00 w Lubartowie), Avią Świdnik (8 lipca), Stalą Kraśnik (11 lipca), Lublinianką Lublin (15 lub 22 lipca), Siarką Tarnobrzeg (25 lipca). Termin startu nowego sezonu w III lidze nie jest jeszcze znany. Najprawdopodobniej odbędzie się to na początku sierpnia.

Dokumentacja spotkania kontrolnego piłkarzy Lewartu:

Świdniczanka Świdnik Mały – Lewart Lubartów 3:1 (2:0); gola dla Lewartu zdobył zawodnik testowany.

Skład Lewartu: Wójcicki – Niewiński, Budzyński, Ponurek, Michna, Pożak, Maksymiuk, Fularski, Szczotka, Najda, Żelisko, a także Długosz, Michałów, Bronowicki, Majewski, Duda, Buczek, Aftyka i czterech zawodników testowanych.

ig, fot. www.lewartlubartow.com