Pobiegli w lubartowskim słońcu

W niedzielę 22 kwietnia w Lubartowie zorganizowano 23 edycję Ogólnopolskich Biegów Lewarta pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Organizatorem był Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny „Nefryt” Lubartów.

Oficjalnego otwarcia dokonał główny organizator, a jednocześnie prezes zarządu MKS Nefryt Wiesław Nowak. Hymn „O Ziemio Lubartowska” wykonali hejnaliści, którzy od początku towarzyszą tej imprezie. Znicz zapalili przedstawiciele klubu Nefryt Piotr Barwiński w asyście Wiktorii Zagólskiej i Moniki Dec. W imprezie uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki: Jednym z wydarzeń w roku jubileuszowym Odzyskania Niepodległości są Biegi Lewarta. Cieszę się, że do Lubartowa przyjechali biegacze z różnych części Polski. Chciałem złożyć podziękowania na ręce zarządu klubu za organizację po raz kolejny przy współudziale Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja i życzyć sportowej rywalizacji bez kontuzji. Starosta lubartowski odczytał list od marszałka Sosnowskiego.

Na miejscu można było skorzystać z poczęstunku w postaci grochówki i napojów przygotowanych przez firmę „Majeczka”. Oprócz Biegu Głównego o godz 13.20, wystartował bieg dla najmłodszych uczestników – „Bieg Malucha”. Ścisła czołówka lubartowskich biegaczy tym razem była nieobecna na imprezie – w sobotę odbywał się bieg w Szczawnicy, na który wyjechali.

Najszybszy na dystansie 5 km okazał się w tym roku Artur Kern z Hrubieszowa z czasem 15:43, za nim przybiegli Grudziński Adam i Kawiak Marek z czasem 17:16 Najszybszy z Lubartowa był Piotr Barwiński z czasem 18:03.

Wśród kobiet pierwsza na mecie była Patrycja Maśloch z czasem 19:16 z Wilkołazu, a Joannna Andrzejewska z Lublina z czasem 20:13 przybiegła jako druga w klasyfikacji kobiet. Wiktoria Zagólska z Firleja była trzecia z czasem 20:44. Szczegółowe wyniki na stronie frslublin.pl

Radek Ozonek