Podsumowanie sezonu 2017/2018 grup młodzieżowych MOSiR

W dniu 16 czerwca na Stadionie MOSiR przy ul. Parkowej odbyło się zakończenie sezonu rozgrywkowego 2017/2018 . W imprezie udział wzięło w sumie około 200 osób- zawodników oraz rodziców.

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lubartowie piłkę nożną trenuje około 300 zawodników i zawodniczek podzielonych na 12 grup wiekowych.

W bieżącym sezonie najstarszą grupę tworzyli chłopcy urodzeni w latach 2001/2002. Zespół odniósł sukces uzyskując awans do I Wojewódzkiej ligi Juniorów Młodszych. W rozgrywkach II ligi zajął pierwsze miejsce nie przegrywając ani jednego spotkania. Podopieczni Mirosława Stańca w 18 meczach zdobyli 42 punkty odnosząc 12 zwycięstw i remisując 6 razy.

Trampkarze starsi czyli rocznik 2003 również zwyciężyli w swoich rozgrywkach. W  Lubelskiej Lidze Trampkarzy Starszych młodzi zawodnicy trenowani przez Daniela Cieślę zdobyli 26 punktów wygrywając 8 spotkań, remisując 2 i ponieśli 3 porażki. W ten sposób zajęli pierwsze miejsce.

Rocznik 2004 trenowany przez Krzysztofa Skomrę występował w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy Młodszych. Drużyna w końcowym rozrachunku zajęła 6 miejsce w grupie spadkowej, które daje utrzymanie w tej kategorii wiekowej. W rundzie wiosennej trampkarze rozegrali 14 meczów, w których zdobyli 13 punktów.

W minionym sezonie zespół młodzika starszego miał dwóch trenerów. W rundzie jesiennej był nim Marek Och, a na wiosnę drużyna prowadzona była przez Zbigniewa Grzesiaka. Chłopcy z rocznika 2005 zajęli 4 miejsce w Lubelskiej Lidze Młodzików Starszych. W 18 meczach wygrali 8, zanotowali 1 remis a 9 razy schodzili z boiska pokonani.

Najmłodszy zespół, który brał udział w ligowych rozgrywkach to rocznik 2006. Ten zespół szkolony przez trenera Łukasza Iwanka znalazł się na podium zajmując 3 lokatę w Lubelskiej Lidze Młodzików Młodszych. Rozegrali oni 22 spotkania, z których wygrali 13, przegrali 5, a w 4 padł wynik remisowy.

Pozostałe drużyny nie biorą udziału w rozgrywkach ligowych, ale uczestniczą w licznych Turniejach organizowanych zarówno przez Lubelski Związek Piłki Nożnej jak i inne kluby piłkarskie . W turniejach tych nasze drużyny niejednokrotnie zajmowały czołowe miejsca.

Poniżej nasze młodsze grupy piłkarskie wraz z trenerami:

 • rocznik 2007 – trener Mateusz Lejkowski,

 • rocznik 2008 – trener Paweł Stefaniak

 • rocznik 2009 – trener Krzysztof Skomra

 • rocznik 2010 – trener Paweł Stefniak

 • rocznik 2011 – trener Arkadiusz Smolarz

 • rocznik 2012 – trener Arkadiusz Smolarz

  Kapitanowie zwycięskich drużyn otrzymali z rąk Dyrektora MOSiR pamiątkowe puchary.

  Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymali drobne upominki w postaci koszulek i smyczy. Po części oficjalnej uczestnicy imprezy zostali zaproszeni na kiełbaskę z grilla, a nasi zawodnicy mieli okazję po raz ostatni w tym sezonie zaprezentować swoje

  umiejętności piłkarskie podczas mini sparingów.

Mamy nadzieję, iż udział w zajęciach piłkarskich prowadzonych w MOSiR Lubartów spowoduje, że w przyszłości z naszej licznej i utalentowanej młodzieży wyrosną zawodnicy na miarę reprezentantów kraju.