Pogoń 07 przegrała z wiceliderem 0:4

Już tydzień przed świętami piłkarze Pogoni 07 doświadczyli solidnego wielkanocnego lania. Lubartowska jedenastka w osiemnastej kolejce lubelskiej klasy okręgowej przegrała w Opolu Lubelskim z miejscowym Opolaninem 0:4.

Zespoły, które spotkały się w niedzielę walczą o inne cele. Gospodarze są wiceliderem rozgrywek i są na najlepszej drodze, by awansować do IV ligi. Z kolei ekipa trenera Łukasza Iwanka chce jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w okręgówce. Różnicę dzielącą obie drużyny było doskonale widać na boisku. Przeciwnik szybko rozwiał nadzieje Pogoni 07 na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Do przerwy było 2:0, a w drugiej połowie miejscowi zdobyli kolejne dwie bramki. Tym samym potwierdziło się, że Opolanin ma swoisty patent na Pogoń 07. W ubiegłym roku rywal dwa razy wysoko wygrał w lidze – 4:1 i 4:2, a oba te spotkania odbyły się w Lubartowie.

Opolanin Opole Lubelskie – Pogoń 07 Lubartów 4:0 (2:0).

Skład Pogoni 07: Witkowski – Łukiewicz, Cyranek, Michna, Jankowski, Włosek, Kuśmirek, Klimkiewicz (od 77 min. Malik), Zawada (od 46 min. Rzetelski), Osuch (od 76 min. Kucio), Kijek.

Kolejny ligowy mecz piłkarze Pogoni 07 rozegrają po świętach. W sobotę 14 kwietnia spotkają się w meczu wyjazdowym z liderem rozgrywek – drużyną Hetman Gołąb. Początek spotkania o godzinie 14.00.