Powiatowe derby na remis

Piłkarze Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2012/2013. Podopieczni Przemysława Aftyki zremisowali 1:1 w Rokitnie w derbach naszego powiatu z Polesiem Kock. Po siedemnastu kolejkach drużyna zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli.

Pogoń 07-Perła zremisowała z Polesiem Kock

Na inaugurację rundy wiosennej gospodarze w powiatowych derbach podejmowali Polesie Kock. W 15 minucie miejscowi objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się nowy nabytek drużyny – Tomasz Komada. Pierwszy mecz w nowej drużynie i od razy zdobyta bramka, czyli istne „wejście smoka”. Po kolejnych dwóch minutach goście wyrównali stan spotkania i właściwie mecz zakończył się. Aż do końcowego gwizdka sędziego gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a sytuacji podbramkowych było, jak na lekarstwo.

Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno – Polesie Kock 1:1 (1:1); gola dla Pogoni 07 Perły w 15 minucie zdobył Tomasz Komada.

Skład Pogoni 07-Perły: Witkowski – Jankowski, Cyranek, Kamiński, Włosek, Protas (od 65 min. Woźniak), Szysiak (od 80 min. Buzek), Nogal, Komada (od 65 min. Serwin), Szkutnik, Osuch (od 85 min. Krasucki).

W najbliższą niedzielę piłkarze Pogoni 07-Perły rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Na wyjeździe spotkają się z wiceliderem rozgrywek – Powiślakiem Końskowola.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź