Przegrane mecze piłkarzy Lewartu

Biało-niebiescy” spadli na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali kolejne dwa ligowe spotkania. W meczach tych podopieczni Tomasza Mitury nie zdobyli żadnego punktu. W Lubartowie przegrali z POM-em Iskrą Piotrowice, a w Końskowoli z Powiślakiem. Po dziesięciu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli wśród dwunastu drużyn z dorobkiem dziewięciu punktów zajmują dziesiąte miejsce.

BEZ PUNKTÓW W DOMOWYM SPOTKANIU

W niedzielę 26 września piłkarze Lewartu grali na własnym boisku z POM-em Iskrą Piotrowice. Zapowiadało się wyrównane spotkanie, w którym miejscowi powalczą o kolejne zwycięstwo. I rzeczywiście był to wyrównany pojedynek, po którym cieszył się tylko jeden zespół. Niestety, nie ten z Lubartowa. Pierwsza połowa mogła się podobać kibicom. W 35 minucie goście objęli prowadzenie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym. Gospodarze zareagowali w odpowiedni sposób i doprowadzili do wyrównania. Już po trzech minutach na listę strzelców wpisał się Filip Michałów i na przerwę zespoły schodziły z wynikiem remisowym. W drugiej odsłonie padła tylko jedna bramka. Zdobyli ją goście i dzięki temu wyjechali z Lubartowa z kompletem punktów.

NAJNIŻSZY WYMIAR KARY

Zdarzają się takie spotkania, podczas których przeciwnikowi wychodzi prawie wszystko, a drugi zespół niewiele może na to poradzić. Tak było podczas meczu Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów w trakcie dziesiątej kolejki Hummel IV ligi. Gospodarze prowadzili od 7 minuty, a jeszcze przed zmianą stron zdołali strzelić dwie kolejne bramki. W drugiej połowie Damian Podleśny czwarty raz wyjął piłkę z siatki i zapowiadało się na pogrom. Na szczęście w końcówce Lewart znacząco podreperował wynik. W 82 minucie trafił Filip Michałów, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:2 dla Powiślaka ustalił Damian Kuzioła.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – POM Iskra Piotrowice 1:2 (1:1); bramkę dla Lewartu w 38 minucie zdobył Filip Michałów.

Skład Lewartu: Podleśny – Tomasiak (od 70 min. Najda), Kuzioła, Niewęgłowski, Iskierka (od 70 min. Bielecki), Michałów, Gliniak, Majewski, Bednarczyk (od 75 min. Duda), Aftyka (od 60 min. Pęksa), Żuk (od 80 min. Sowa).

Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów 4:2 (3:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Filip Michałów w 82, Damian Kuzioła w 90 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów, Kuzioła, Urban, Kamiński (od 66 min. Iskierka), Pęksa (od 60 min. Ciechański), Gliniak, Majewski, Bednarczyk (od 70 min. Tomasiak), Żuk (od 78 min. Duda), Bielecki (od 46 min. Aftyka).

W najbliższą sobotę 9 października, w ramach jedenastej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Lublinianką Lublin. Początek spotkania o godzinie 15.30. Dwunasta kolejka, czyli pierwsza rundy rewanżowej zaplanowana jest na weekend 16/17 października. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra u siebie z Opolaninem Opole Lubelskie. Mecz w sobotę 16 października rozpocznie się o godzinie 15.30.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź