Puchar dyrektora MOSiR dla Bogdanki

W sobotę 12 stycznia w Lubartowie odbył się halowy turniej piłkarski o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Rywalizowało w nim 10 drużyn, grających w kategorii trampkarz starszy.

Organizator – MOSiR Lewart Lubartów – wystawił dwie swoje drużyny. Ich trenerem jest Krzysztof Skomra. Drużyny walczyły w dwóch grupach pięciozespołowych. Po rozegraniu pojedynków każdy z każdym, dwa najlepsze zespoły z grup awansowały do półfinałów.

Oto końcowa klasyfikacja turnieju:

1. GKS Bogdanka, 2. Granat Skarżysko Kamienna, 3. Radomiak Radom I, 4. MOSiR Lewart Lubartów II, 5. Avia Świdnik, 6. Włókniarz Frampol, 7. Dwójka Łuków, 8. Radomiak Radom II, 9. MOSiR Lewart Lubartów I, 10. Garbarnia Kurów.

Królem strzelców został dobrze znany w Lubartowie Aleks Aftyka (GKS Bogdanka). Za najlepszego bramkarza uznano Marcina Waglewskiego (Granat Skarżysko Kamienna), a za najlepszego zawodnika – Adriana Drozda (MOSiR Lewart Lubartów II). Wyróżniono także najrówniej grającego zawodnika podczas turnieju. Tę nagrodę z rąk dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie Janusza Gieracha odebrał Wojciech Majewski (MOSiR Lewart Lubartów II).

MOSiR Lewart Lubartów II, który zajął 4 miejsce występował w składzie: Szymon Mazurek, Hubert Ligęcki, Adrian Drozd, Wojciech Majewski, Dawid Zawiślak, Robert Mitura, Bartosz Mazuś, Dawid Iskierka. W meczach grupowych podopieczni Krzysztofa Skomry odnotowali następujące wyniki: 5:1 z Garbarnią Kurów, 4:0 z Radomiakiem Radom II, 1:2 z Granatem Skarżysko Kamienna, 7:2 z Włókniarzem Frampol. W półfinale lubartowianie przegrali z GKS Bogdanka 1:5, a w meczu o III miejsce ulegli Radomiakowi Radom I 1:2. Bramki w całym turnieju zdobyli: Drozd – 8, Ligęcki i Zawiślak – po 3, Mitura i Mazuś – po 2, Iskierka – 1.

MOSiR Lewart Lubartów I, który zajął 9 miejsce występował w składzie: Michał Andrzejkiewicz, Patryk Szlachta, Andrzej Stelmach, Bartosz Michalak, Michał Łaciński, Karol Dunda, Dominik Strachowski, Konrad Podleśny, Paweł Lipiec. W meczach grupowych podopieczni Krzysztofa Skomry odnotowali następujące wyniki: 1:4 z GKS Bogdanka, 2:2 z Radomiakiem Radom I, 2:5 z Dwójką Łuków, 0:2 z Avią Świdnik. W spotkaniu o 9 miejsce lubartowianie pokonali Garbarnię Kurów 6:0. Bramki w całym turnieju zdobyli: Stelmach – 3, Szlachta, Michalak i Łaciński – po 2, Dunda i Strachowski – po 1.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź