Spokojna wiosna piłkarzy

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą kolejne dwa spotkania ligowe w ramach lubelskiej IV ligi. W meczach tych podopieczni Grzegorza Białka zdobyli komplet sześciu punktów. Na taki stan złożyły się zwycięstwa – wyjazdowe 4:0 z drużyną Bug Hanna oraz domowe 8:2 z Motorem II Lublin. Po piętnastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują trzecie miejsce. Zgromadzili 29 punktów i na trzy kolejki przed zakończeniem pierwszej części sezonu zapewnili sobie grę w grupie awansowej (mistrzowskiej). Oznacza to, że „biało-niebiescy” już zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze.

PLANOWANE ZWYCIĘSTWO

W przedostatniej kolejce jesiennej części rozgrywek lubartowianie grali na wyjeździe z drużyną Bug Hanna. Jest to zdecydowanie najsłabszy zespół w grupie pierwszej lubelskiej IV ligi. Inny wynik niż zwycięstwo Lewartu byłby ogromną sensacją. Nie doszło do tego. Nasza jedenastka zagrała konsekwentnie i przede wszystkim nie zlekceważyła przeciwnika. W pierwszej połowie dwa razy do siatki gospodarzy trafił Krystian Żelisko, w tym jedna bramka to skutecznie wykonany rzut karny. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Łukasz Najda i Bartłomiej Koneczny. Wynik 4:0 w pełni oddaje przebieg wydarzeń na boisku.

FESTIWAL STRZELECKI NA ZAKOŃCZENIE JESIENI

Takiego wyniku nikt się w Lubartowie nie spodziewał. W ostatnim jesiennym spotkaniu podopieczni Grzegorza Białak rozbili na swoim boisku rezerwy Motoru Lublin aż 8:2. Już po 17 minutach Lewart prowadził 3:0 i można było powiedzieć, że jest już po meczu. Strzelanie rozpoczął Łukasz Najda. Potem trafienia zaliczyli Jakub Niewęgłowski i Krystian Żelisko. Do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. W pierwszym kwadransie drugiej połowy padły trzy kolejne bramki – dwie dla gospodarzy (Bartłomiej Koneczny i Aleks Aftyka z rzutu karnego) i jedna dla gości. Potem już do końcowego gwizdka sędziego zawodnicy obu drużyn kontynuowali festiwal strzelecki. Na listę strzelców w barwach Lewartu wpisali się: ponownie Krystian Żelisko oraz Kamil Zieliński i Mateusz Bednarczyk. Spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy 8:2. Był to piąty kolejny mecz, w którym „biało-niebiescy” zdobyli komplet punktów. Wiadomo już, że na trzy kolejki przed zakończeniem pierwszej części sezonu Lewart zapewnił sobie grę w górnej części tabeli. Oznacza to, że wiosna w Lubartowie będzie spokojna. Cel stawiany przed zespołem przed tym sezonem, czyli utrzymanie w IV lidze został już wykonany.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Bug Hanna – Lewart Lubartów 0:4 (0:2); bramki dla Lewartu zdobyli: Krystian Żelisko w 31, 42 z rzutu karnego, Łukasz Najda w 67, Bartłomiej Koneczny w 81 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 46 min. Giletycz), Niewęgłowski, Majewski, Urban (od 81 min. Pęksa), Rejmak (od 60 min. Koneczny), Kamil Zieliński (od 86 min. Barszczyk), Sulowski (od 46 min. Ciechański), Najda, Aftyka (od 78 min. Bednarczyk), Żelisko.

Lewart Lubartów – Motor II Lublin 8:2 (3:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda w 9, Jakub Niewęgłowski w 11, Krystian Żelisko w 17, 62, Bartłomiej Koneczny w 47, Aleks Aftyka z rzutu karnego w 53, Kamil Zieliński w 77, Mateusz Bednarczyk w 90 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 80 min. Pęksa), Niewęgłowski, Majewski, Urban (od 75 min. Bednarczyk), Koneczny (od 75 min. Giletycz), Kamil Zieliński, Ciechański (od 60 min. Sulowski), Najda (od 80 min. Pikul), Aftyka (od 70 min. Rejmak), Żelisko.

Mecz z Motorem II Lublin był ostatnim spotkaniem ligowym „biało-niebieskich” w tym roku. Kontynuacja sezonu 2022/2023 zaplanowana jest w okresie marzec – czerwiec przyszłego roku.