Sukcesy pingpongistów lewartu

Na dobre rozkręcił się sezon tenisistów stołowych. Co tydzień odbywają się imprezy w różnych kategoriach wiekowych, w których występują przedstawiciele Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.
Od 1 października trenerem w Lewarcie jest Adam Płodzień. Ten wychowanek Lecha Wójcika z lubartowskiego klubu po wielu latach spędzonych w ośrodkach niemal całej Polski powrócił na „stare śmieci”. Już pod jego szkoleniową opieką duży sukces odnotował Mateusz Baranowski. Młody zawodnik Lewartu wygrał I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny młodzików. Impreza ta odbyła się w dniach 6-7 października w Gdańsku. Nad morzem Mateusz wygrał 8 pojedynków. Zwycięstwo w turnieju ogólnopolskim to duży sukces zawodnika z Lubartowa. W Gdańsku grało jeszcze dwóch pingpongistów Lewartu. Łukasz Drzewiecki zajął miejsce 25-28, a Marcin Jaszczuk 29-32. W tym samym czasie i w tym samym miejscu odbył się także I Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny juniorów. Wystąpiła w nim Dagmara Baranowska. Starsza siostra Mateusza ukończyła rywalizację na miejscu 13-16.
W sobotę 20 października w Łaziskach odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny żaków. W imprezie wystąpiły 73 osoby z 16 klubów. Impreza ta zakończyła się sporym sukcesem Bartosza Kowalczyka, który okazał się najlepszy wśród żaków.
Wyniki zawodów:
żaczki – 1. Gabriela Jakoniuk (Fala Piotrawin), 13-16. Katarzyna Jusiak, 17-24. Dominika Fiust (obie Junior Łucka); żacy – 1. Bartosz Kowalczyk, 5-6. Maciej Miękina, 9-12. Damian Borzęcki (wszyscy Lewart). ig