Święto Roweru po raz 26

W niedzielę 23 czerwca już po raz dwudziesty szósty odbędzie się Święto Roweru. Jest to impreza z bogatą tradycją, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu i przyciągająca liczną grupę uczestników.

Jak co roku organizatorzy przewidują liczne atrakcje. Będzie można wylosować wysokiej klasy rowery, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe – koszulkę i dyplom, poczęstowany zostanie miską pysznej grochówki.

O przygotowaniach do XXVI Święta Roweru mówi Janusz Pożak, pomysłodawca imprezy i od początku główna siła napędowa rowerowego zawrotu głowy:
Święto Roweru tworzą jego uczestnicy. Każdy z nas, kto przejedzie minimalny dystans 17 kilometrów dołoży cegiełkę do sukcesu tej imprezy. A sukces ten ma wymiar ogólnopolski. Pokażmy, że w niewielkim Lubartowie można robić imprezy, które należy zaliczyć do największych tego typu w Europie. Głównym celem naszej wspólnej imprezy jest dobra zabawa i na tę zabawę wszystkich zapraszamy. Dla uczestników przygotowaliśmy 7 tras. Każdy znajdzie coś specjalnego i odpowiedniego dla siebie. Od najkrótszej i najstarszej trasy 17-kilometrowej, poprzez odcinki długości 26, 31, 34 (dwie różne trasy), 36 i 62 kilometry. W tym roku ubierzemy uczestników na żółto, bo w takim kolorze będą okolicznościowe koszulki. Odwiedzą nas gwiazdy kolarstwa – Lechosław Michalak, Graeme Muston (Australia) i Gelles Dumaire (Francja). Zaprosiliśmy też Marcina Wójcika z Kabaretu „Ani Mru Mru” oraz Tomasza Wójtowicza, czyli jednego z najlepszych siatkarzy w historii nie tylko polskiej siatkówki. Będzie okazja do wspólnych zdjęć i rozmowy z naszymi gośćmi. Część imprezy poprowadzi dziennikarz radiowej Trójki Henryk Sytner, natomiast całość ze sceny będą prowadziły Marta Migal i Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak. Więcej informacji, opisy tras oraz transmisja online na www.swietoroweru.pl. Na naszą wspólną imprezę można zapisać się wcześniej elektronicznie lub na miejscu przed wyjazdem na wybraną trasę.

Od kilku lat Święto Roweru ma wymiar charytatywny. W niedzielę 23 czerwca zbierane będą fundusze na pomoc dla Alicji Baraniak. Dziewczynka ma nieco ponad rok i od urodzenia ma złożoną wadę serca. Zachęcam do wsparcia i hojności w czasie prowadzonej zbiórki. No i na zakończenie imprezy odbędzie się losowanie rowerów. Mamy już 26 rowerów. Wszystkie trafią do osób, które będą miały szczęście podczas losowania. Do zobaczenia w Lubartowie oraz na trasach Święta Roweru w pierwszą niedzielę wakacji.
ig