Szkolne Szachy Drużynowe

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 21 listopada zorganizowano Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w szachach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach kalendarza Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Zawody rozegrano system rundowym, tempem P’15. Najlepsze szkoły z poszczególnych grup awansowały do Mistrzostw Wojewódzkich SZS. Zawody otworzyła Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Gryglicka Szczepaniak oraz Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Krzysztof Dec.

W kategorii „Igrzyska” wystartowało 5 szkół. Awans wywalczyła drużyna SP nr 3 w Lubartowie w składzie: Eryk Bronisz, Mateusz Korzan, Alan Domański oraz Aleksandra Szczerba. Kolejne miejsca zajęli: II – SP nr 1 w Lubartowie, III – Zespół Szkół w Woli Skromowskiej. Finał wojewódzki odbędzie się 6 grudnia w Zamościu.

W kategorii „Gimnazjada” wystartowało 6 szkół. Awans wywalczył Zespół Szkół w Kocku w składzie: Oskar Kowalczyk, Szymon Kucharuk, Maciej Cybulski oraz Ewa Wegrzynowicz. Kolejne miejsca zajęli: II -Gimnazjum nr 1 w Lubartowie, III – Gimnazjum Sportowe w Lubartowie, IV – Zespół Szkół w Woli Skromowskiej, V – Gimnazjum w Skrobowie, VI – Gimnazjum nr 2 w Lubartowie. Finał wojewódzki odbędzie się 29 listopada w Aleksandrowie
W kategorii „Licealiada” wystartowały trzy szkoły. Zwyciężyła drużyna I LO w Lubartowie w składzie: Adrian Matyjaszczyk, Michał Ramusiewicz, Kazimierz Demucha oraz Julia Cymerman, II miejsce zajęła reprezentacja II LO w Lubartowie, trzecie RCEZ w Lubartowie. Finał wojewódzki odbędzie się 7 grudnia w Zamościu.

Turnieje zorganizowane zostały z środków Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Puchary i dyplomy zwycięskim drużynom wręczał Przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Krzysztof Dec.

Wyniki szczegółowe:

Igrzyska http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_6408/
Gimnazjada http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_6406/
Licealiada http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_6407/