TRZY GOLE I ZWYCIĘSTWO NA POCZĄTEK

Lewart udanie zainaugurował rundę wiosenną

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Roberta Makarewicza w konfrontacji z POM-em Iskrą Piotrowice zdobyli komplet punktów. Beniaminek postawił się „biało-niebieskim”. Zakończyło się 3:0, ale na ten wynik miejscowi musieli solidnie zapracować. Po osiemnastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują siódme miejsce. Zgromadzili trzydzieści jeden punktów.

Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze mieli przewagę. Jednak to goście mogli, a nawet powinni objąć prowadzenie. W 7 minucie jeden z piłkarzy POM-u w doskonałej sytuacji fatalnie skiksował. Lewart wyszedł na prowadzenie w 19 minucie. Strzał Michała Zubera bramkarz przyjezdnych wybił do boku. Do piłki dopadł Dawid Niewęgłowski i strzelił pierwszego gola dla Lewartu w rundzie wiosennej. Podopieczni Roberta Makarewicza mieli wyraźną przewagę, jednak nie potrafili tego udokumentować kolejnymi bramkami. Spokojny przebieg meczu zapewnił miejscowym Karol Bujak trafiając do siatki w 72 minucie. Wynik na 3:0 ustalił w 89 minucie Michał Zuber. Kibice Lewartu opuszczali stadion usatysfakcjonowani, bowiem ich ulubieńcy zdobyli komplet punktów, strzelając trzy gole.

Lewart Lubartów – POM Iskra Piotrowice 3:0 (1:0); gole dla Lewartu zdobyli: Dawid Niewęgłowski w 19, Karol Bujak w 72 i Michał Zuber w 89 minucie.

Skład Lewartu: Parzyszek – Piasek, Stopa, Wiącek, Michna (od 77 min. Iskierka), Walaszek (od 77 min. Kuzioła), Rusinek, Terlecki (od 71 min. Dawid Pikul), Niewęgłowski, Zuber, Bujak (od 83 min. Majewski).

W najbliższą niedzielę 19 marca, piłkarze Lewartu w ramach dziewiętnastej kolejki zagrają we Włodawie z Włodawianką. Kolejny mecz na własnym obiekcie podopieczni Roberta Makarewicza zagrają w sobotę 25 marca. O godzinie 15.00 rozpocznie się pojedynek z Ładą 1945 Biłgoraj.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź