TRZY PUNKTY NA POWITANIE WIOSNY

Rozpoczęła się runda wiosenna rozgrywek IV ligi lubelskiej HUMMEL w sezonie 2021/2022. Piłkarze Lewartu Lubartów w pierwszym wiosennym ligowym spotkaniu podejmowali w Lubartowie Orlęta Łuków. Podopieczni Grzegorza Białka wygrali 4:0, a po dwa trafienia zaliczyli Adrian Pikul i Krystian Żelisko. Po dziewiętnastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują dziewiąte miejsce. Dotychczas zgromadzili 20 punktów. Do miejsca gwarantującego awans do górnej części tabeli i tym samym utrzymanie w IV lidze tracą 5 punktów.

Pierwszy wiosenny mecz piłkarzy Lewartu odbył się w sobotę 19 marca na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Tym samym rozpoczęła się akcja, której celem jest utrzymanie się lubartowskiej drużyny w IV lidze. Szkoleniowiec lubartowian Grzegorz Białek miał do dyspozycji pięciu nowych zawodników, którzy pojawili się w kadrze podczas przerwy zimowej. Czterech z nich zagrało w wyjściowym składzie – Tymoteusz Lato, Adrian Pikul, Bartłomiej Koneczny, Krystian Żelisko, a Antoni Jemioł pojawił się na boisku w końcówce spotkania. Nowi wnieśli sporo jakości do poczynań ofensywnych drużyny. Już w 6 minucie kibice zobaczyli pierwszą bramkę, którą zdobył Adrian Pikul. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, a przy golu asystował Bartłomiej Koneczny. Tuż przed przerwą gola na 3:0 bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Krystian Żelisko. W tym momencie było już po meczu. Po zmianie stron „Żelek” jeszcze raz pokonał Dawida Kuźmę, czyli byłego bramkarza Lewartu. Końcowy wynik 4:0 pokazuje, kto dyktował warunki na boisku w Lubartowie.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 4:0 (3:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Adrian Pikul w 6, 28 oraz Krystian Żelisko w 43, 86 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Urban, Majewski, Niewęgłowski, Michałów, Iskierka (od 75 min. Kamiński), Lato, Ciechański (od 89 min. Jemioł), Pikul (od 89 min. Duda), Koneczny (od 79 min. Żuk), Żelisko (od 89 min. Tomasiak).

W najbliższą niedzielę 27 marca, w ramach dwudziestej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na wyjeździe z POM-em Iskrą Piotrowice. Początek spotkania o godzinie 16.00. Dwudziesta pierwsza kolejka zaplanowana jest na weekend 2/3 kwietnia. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na własnym boisku z Powiślakiem Końskowola. Mecz w sobotę 2 kwietnia rozpocznie się o godzinie 16.00.