TYLKO JEDNO OCZKO PIŁKARZY LEWARTU

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” podopieczni Łukasza Mierzejewskiego rozegrali dwa ligowe mecze, w których zdobyli tylko punkt. Trzeba jednak dodać, że zespół z Lubartowa mierzył się z czołowymi drużynami ligi – Lublinianka Lublin i Tomasovią Tomaszów Lubelski. Po siedmiu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują siódme miejsce. Zgromadzili jedenaście punktów, a do lidera tracą już dziesięć oczek.

LUBLINIANKA MINIMALNIE LEPSZA

W szóstej kolejce lubartowianie rywalizowali na własnym boisku z Lublinianką Lublin. Rywal doskonale rozpoczął sezon i w Lubartowie pokazał, że całkiem zasłużenie jest obecnie wiceliderem rozgrywek. Goście objęli prowadzenie w 20 minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Po kolejnych 12 minutach było już 0:2, a bramka padła po dobrym rozegraniu rzutu rożnego. Piłkarze Lewartu w pierwszej połowie mieli dwie doskonałe okazje na zmianę rezultatu. Najpierw po uderzeniu Jakuba Wankiewicza piłka trafiła w słupek, a następnie Patryk Pokrywka „ostemplował” poprzeczkę. Po zmianie stron oba zespoły miały swoje okazje, jednak aż do 88 minuty wynik nie zmienił się. Wtedy to kontaktowe trafienie zaliczył rezerwowy Karol Karwacki. Podopieczni Łukasz Mierzejewskiego poszli za ciosem i ciągle atakowali, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu.

PODZIAŁ PUNKTÓW W TOMASZOWIE LUBELSKIM

Po spotkaniu z Lublinianką, zawodnicy z Lubartowa udali się do Tomaszowa Lubelskiego na mecz z miejscową Tomasovią. Pojechali z nowym zawodnikiem. W barwach Lewartu ponownie występuje Przemysław Ponurek, który wiosną w Lubartowie był mocnym punktem defensywy. Przeciwnik to czołowa jedenastka ligi. Pojedynek był wyrównany i zakończył się podziałem punktów. Lewart objął prowadzenie w 25 minucie. Dośrodkowanie Dariusza Michny na gola zamienił Grzegorz Fularski. Dla napastnika było to trzecie ligowe trafienie. Jeszcze przed przerwą miejscowi wyrównali i remis utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Oba zespoły mogły zgarnąć pełną pulę, jednak zabrakło skuteczności pod bramką przeciwnika. Dla Lewartu piłkę meczową miał Michał Budzyński. Po jego strzale głową, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy gospodarzy.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Lublinianka Lublin 1:2 (0:2) ; gola dla Lewartu w 88 minucie zdobył Karol Karwacki.

Skład Lewartu: Parzyszek – Wankiewicz, Budzyński, Michna, Iskierka, Pokrywka, Adrian Pikul (od 80 min. Mitura), Majewski (od 53 min. Najda), Bujak, Dawid Pikul (od 67 min. Muzyka), Fularski (od 78 min. Karwacki).

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lewart Lubartów 1:1 (1:1); gola dla Lewartu w 25 minucie zdobył Grzegorz Fularski.

Skład Lewartu: Parzyszek – Wankiewicz, Budzyński, Michna, Marzęda (od 46 min. Majewski), Pokrywka (od 52 min. Najda), Ponurek (od 73 min. Filipczuk), Bujak, Iskierka (od 46 min. Adrian Pikul), Dawid Pikul, Fularski (od 78 min. Karwacki).

W najbliższą sobotę 22 września, w ramach ósmej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Górnikiem II Łęczna. Początek spotkania o godzinie 15.00. W następnej kolejce (w niedzielę 30 września) podopieczni Łukasza Mierzejewskiego będą rywalizowali na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj. Między tymi spotkaniami ligowymi Lewart zagra jeszcze jedno oficjalne spotkanie. W środę 26 września o godzinie 16.00 rozpocznie się mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, w którym Lewart zagra w Lubartowie z rezerwami Górnika Łęczna.