Udany początek sezonu

Ponad 200 osób z 30 klubów wzięło udział w Pucharze Polski juniorów, młodzieżowców i seniorów w taekwon-do. Impreza w dniach 15-17 marca odbyła się w Kłobucku. Wystąpiła w niej piętnastoosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski okazali się najlepsi wśród seniorów. Na sukces w klasyfikacji generalnej złożyło się 9 medali – 5 złotych oraz po 2 srebrne i brązowe. Ilona Działa i Marcin Wronowski zostali najlepszymi uczestnikami, odpowiednio wśród seniorek i seniorów. Lubartowscy juniorzy zdobyli 4 medale – 2 złote, srebrny i brązowy.

Ilona Działa i Marcin Wronowski najlepszymi zawodnikami Pucharu Polski

Seniorzy walczyli o punkty potrzebne do zakwalifikowania się na czerwcowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Lubartowie. Juniorzy poprzez dobre występy chcieli przekonać trenerów reprezentacji Polski do swojej przydatności w kadrze.

– W Kłobucku potwierdziliśmy, że należymy do ścisłej czołówki polskich klubów mówi trener Lewartu Lubartów Jerzy Jedut. Szczególnie dobrze zaprezentowaliśmy się w układach formalnych. W tej konkurencji zdobyliśmy pięć złotych krążków. Wśród seniorów od kilku lat mogę liczyć na dobre występy Ilony Działy, Moniki Wiater, Marcina Wronowskiego, no i oczywiście Jarosława Suski. To dobry znak przed krajowymi mistrzostwami, których będziemy gospodarzami. Cieszę się z udanego występu naszych juniorów. Cztery krążki, jakie zdobyliśmy, to optymistyczny prognostyk na przyszłość.

Lubartowscy medaliści:

seniorzy: złote medale – Ilona Działa w układach formalnych II dan i w walkach do 56 kg, Monika Wiater w układach formalnych III dan, Marcin Wronowski w układach formalnych II dan, Jarosław Suska w układach formalnych IV-VI dan; srebrne medale – Michał Wawryniuk w walkach do 63 kg, Marcin Wronowski w walkach do 70 kg; brązowe medale – Lyndsay Conway w walkach do 68 kg, Artur Wadowski w walkach do 57 kg;

juniorzy: złote medale – Zuzanna Gadzała w technikach specjalnych, Dawid Słomka w układach formalnych kup; srebrny medal – Jakub Gadzała w układach formalnych kup; brązowy medal – Zuzanna Gadzała w walkach do 60 kg.

Do domu bez medali wróciła piątka zawodników Lewartu – Monika Kosior, Kaja Moskaluk, Adrian Świdziński wśród seniorów oraz Anna Borzęcka i Amadeusz Cybula w gronie juniorów.

Ilona Działa, która zdobyła dwa złote medale oraz Marcin Wronowski, zdobywca złotego i srebrnego medalu, zostali najlepszymi zawodnikami wśród seniorów. Ilona tytuł ten podzieliła z Joanną Paprocką (Lotos Jabłonna), zaś Marcin z Pawłem Szwejkowskim (Matogi Ciechanów). Cała czwórka to reprezentanci Polski.

ig, fot. tkd.lewart.pl