W SOBOTĘ PIERWSZY MECZ KONTROLNY PIŁKARZY LEWARTU

W sobotę 23 stycznia odbędzie się pierwszy tegoroczny mecz kontrolny piłkarzy Lewartu Lubartów. Podopieczni trenera Tomasza Bednaruka rywalizowali będą z Victorią Żmudź. Spotkanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozpocznie się o godz. 11.00.

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła grupa ponad 20 piłkarzy. Wiadomo już, że w przerwie zimowej z zespołem pożegnało się trzech zawodników. Wypożyczenie z Wisły Puławy skończyło się napastnikowi Krystianowi Żelisce i „Żelek” szuka klubu w wyższej klasie rozgrywkowej. W rundzie jesiennej Żelisko w barwach Lewartu zagrał w 18 spotkaniach i był najlepszym strzelcem drużyny, z 7 bramkami na koncie. Na mocy porozumienia klubów i zawodnika rozwiązana została umowa wypożyczenia Bartosza Fiedenia. Napastnik wraca do Górnika Łęczna, gdzie będzie występował w drużynach juniorów i rezerw pierwszego zespołu. Jesienią zagrał w 10 spotkaniach na szczeblu trzeciej ligi, ale uzbierał w nich zaledwie 41 minut, pozostając bez zdobyczy bramkowej. Z Lewartu odszedł też Michał Budzyński. Środkowy obrońca występował w lubartowskiej drużynie przez dwa i pół sezonu, będąc przez część tego czasu kapitanem zespołu. Łącznie zagrał w barwach Lewartu w 58 spotkaniach i strzelił 17 bramek.

Z zespołem od początku okresu przygotowawczego trenuje junior Dawid Gębal. Zawodnik urodzony w 2005 roku wrócił z wypożyczenia do BKS-u Lublin.

Lewart dysponuje szeroką kadrą, dlatego nie należy spodziewać się licznych transferów do lubartowskiego klubu. Ewentualnie uzupełnienia składu należy się spodziewać wśród zawodników ofensywnych, odpowiedzialnych za strzelanie bramek.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź oraz strona internetowa Lewartu Lubartów